Koršunovilt hooaja punktirekord, Riismaalt üheksas kaksikduubel

-Kirill Koršunov | Foto: Siim Semiskar

Kuigi möödunud nädalavahetusel olid mitmed Itaalia liigades mängivad eestlased hõivatud koondiseaknaga ning koroonaviiruse ohu tõttu lükati osad mängud edasi, said viis meie noort mängumeest saapamaal oma oskusi näidata.

Esiliigas (Serie A2) idakonverentsi võidu kindlustanud Ravenna Orasi (20-4) sai lubada endale kerge tööõnnetuse, kui kodus kaotati 68:71 (14:20, 18:14, 23:21, 13:16) Mantovale (14-10). Äärmiselt tasavägiselt kulgenud kohtumise viimast veerandaega alustati viigiseisult ning mängu otsustavad momendid jäid lõpusekunditele. Tommaso Marino kaugvise tõi kodumeeskonna 35 sekundit enne kohtumise lõppu punkti kaugusele (67:68), ent järgneval rünnakul vastas Matteo Ferrara samaga, saades nõnda võiduviske au endale. Mantova kaotas küll lauavõitluse (28:40), kuid tabas 11 kaugviset Ravenna kuue vastu.

Algviisikus alustanud Mikk Jurkatamm kogus 17 minutiga 5 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/1, vabavisked 3/4), 6 lauapalli, ühe vaheltlõike ja 4 isiklikku viga. Koondiseakna tõttu ilma Kaspar Treierita (keskmiselt 9,8 punkti) mänginud Ravenna resultatiivseim oli Charles Thomas 15 silmaga. Rotnei Clarke viskas Mantova ridades üleplatsimehena 26 punkti.

Läänekonverentsis kaotas Napoli (13-11) tabeli tipus olevale Agrigentole (15-9) 68:83 (19:23, 20:14, 7:31, 22:15), millega katkes ühtlasi Hugo Erkmaa koduklubi neljamänguline võiduseeria. Poolaja 39:37 võitnud Napoli mäng lagunes täielikult pärast pikemat vaheaega, kui kolmas veerandaeg kaotati koguni 24-punktiga.

Hugo Erkmaa 7 minutiga pealeviskeid ei sooritanud, kuid sai kirja ühe vaheltlõike ja kaks isiklikku viga. Daniele Sandri kogus Napoli parimana 19 punkti, Tony Easley sai Agrigento särgis 22 punkti ja 11 lauapalliga kirja kaksikduubli.

Põhihooaja viimases voorus kohtub hetkel kaheksandal positsioonil asuv Napoli (13-12) Rain Veidemani koduklubi Rooma Eurobasketiga (7-17).

Serie C liigas said eestlaste koduklubid kaks kindlat kaotust. Livorno (3-15) alistus võõrsil 59:77 (11:23, 25:19, 7:18, 16:17) kolmanda paigutusega Aglianale (13-5). Kahepunktiviskeid vaid 28%-lise täpsusega visanud Livornole said saatuslikuks poolaegade algused – esimene ja kolmas veerandaeg kaotati seisuga 18:41.

Mäng-mängult üha kindlamaid esitusi pakkuv Kirill Koršunov tõi Livorno parimana 35 minuti jooksul hooaja kõrgeimad 18 punkti (kahesed 1/8, kolmesed 4/6, vabavisked 4/4), 8 lauapalli (hooaja parim), ühe korvisöödu, ühe pallikaotuse ja isikliku vea. Koršunovi kõrval algviisikus alustanud Gregor Kuuba panuseks jäi 23 mänguminutiga visatud 5 punkti (kahesed 2/4, vabavisked 1/2). Lorenzo Bogani viskas Agliana kasuks 23 punkti.

Liigatabelis kõrvuti asuvate Montevarchi (7-11) ja Montale (7-12) vahelises mängus jagus võrdset heitlust vaid avapoolajaks. Viimased kaks veerandaega 49:28 võitnud kodumeeskond kirjutas Joonas Riismaa leivaisale numbritega 90:64 (20:18, 21:18, 24:17, 25:11) tabelisse 13. kaotuse.

Joonas Riismaa oli tavapäraselt oma meeskonna resultatiivseim, tähistades 18 punkti (kahesed 3/9, kolmesed 0/3, vabavisked 12/14) ja 10 lauapalliga hooaja üheksandat kaksikduublit. Noormehe kontosse jäi 30 minutiga veel üks korvisööt, vaheltlõige, 6 pallikaotust ning 3 isiklikku viga. Üleplatsimehe tiitel läks 23 punktiga Montevarchi mängumehe Alberto Provvidenza nimele.

Montale (7-13) jätkab Toscana divisjonis 12. kohal, Livorno (3-16) osaks on 14. positsioon.