fbpx
Close

Debütant Kerr Kriisa: ma hakkangi nüüd koondisetsüklite nimel elama

-Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

-Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

Pühapäevasel EM-valimängul Itaalia vastu tegi täismaja publiku ees oma Eesti meestekoondise debüüdi värskelt 19-aastaseks saanud mängujuht Kerr Kriisa. Seejuures ei teinud 189 cm pikkune tagamees mitte üksnes debüüti, vaid sai peatreener Jukka Toijalalt koguni 18 minutit mänguaega ja kogus 5 resultatiivset söötu ja 2 vaheltlõiget.

Igapäevaselt Kaunase Žalgirise duubelrivistuse eest Leedu esiliigas palliva Kriisa jaoks on tänavune hooaeg olnud igas mõttes murranguline. Oktoobri lõpus tegi ta veel 18-aastasena Leedu tippklubi eest debüüdi Euroliigas ning sai vabaviskest ka käe valgeks. Lisaks pallis Kriisa mõned kuud ka Leedu kõrgliigas, kui käis laenul Prienai tiimis.

Korvpall24.ee portaal palus pärast Itaalia kohtumise lõpuvilet Kriisal lahata koondisedebüüdi emotsioone ja vaatasime veidi ka tulevikku.

Seda võis eeldada, et debüüdi täna teed, aga kas oskasid loota lausa nii suurt rolli?

Ei osanud otseselt midagi oodata. Teadsin, et olen trennides tubli olnud ja endast palju andnud. Sellepärast lootsin mängida saada, aga minutid tõusid täna lõpuks tõesti päris suureks. Eks selle taga võis olla ka see, et Kuld (Kristian Kullamäe – toim.) sai kohe alguses kaks viga ja mänguplaan võib-olla natuke muutus.

Said küll hulga minuteid, aga punktiarve jäi avamata. Kas see jääb veidi kripeldama ka?

Ei jää. See pole üldse oluline. Ma pole kunagi mingi eriline punnivend olnud. See seis, mis lõpuks tablool särab, on esmatähtis ja see jääb alatiseks nii.

Said proovida nii mängujuhi kui “number kahe” peal, kummal positsioonil ennast mugavamalt tundsid?

No palliga ikka! (Muigab) Palliga on natuke mugavam ja teistele on parem võimalusi luua.

Mis tundega Saku Suurhallis täismaja ees väljakule tulid?

Mulle on alati meeldinud rahva ees mängida. Arvan, et meile kõigile meeldib, eriti veel kodus. Täismaja ja lisatribüünid, mida paremat veel tahta. Eesti rahvas oli meiega algusest lõpuni, see oli väga positiivne.

Mõnus oli näha meie koondises sellist emotsiooni. Kas noorem generatsioon tõmbas selles koosseisus taolise mõnusa energia üles?

See tuleb kõigilt. Me oleme selline noor sats ja arvan, et reiside lõpuks on vanadel meie juttudest ja asjadest tegelikult juba üle kopsu visanud. Oleme noored ja tahame palju, rahvas tuleb sellega kaasa. Seda emotsiooni ei loo ainult mängijad, vaid kindlasti ka rahvas.

Kui avapoolaja suutsite Itaalia vastu dikteerida ja juhtisite enamuse ajast, siis teisel poolajal tulid nad mängu tagasi ja võtsid lõpuks võidu. Mis teisel poolajal muutus?

Nad tõid selle (Nicola) Akele sisse ja hakkasid kaitses vahetama. Me polnud selleks hästi valmis ja nii läks lõpuni välja. See lõi natuke meil rütmi sassi ja eks nad panid õigetel hetkedel visked ära ka. Meil jäi rünnak natuke seisma ja kaitses oli ka natuke kommunikatsiooniprobleeme. Nad said lõigete pealt paar lihtsat korvi ja see tõmbas kohe rütmi ja meie enesekindluse laiali.

Kas vahepeal läks mõlemalt poolt veidi liialt kolmeste pommitamiseks (Eestil 13/36 ehk 36% ja Itaalial 10/26 ehk 38,5%)?

Kohati oli jah natuke selline käsipall. Aga teeme omad järeldused ja oleme edaspidi paremad.

-Kerr Kriisa ja Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Kui palju motivatsiooni see koondiseaken andis Sulle edasiseks?

Väga palju! Ma hakkangi nüüd nende koondisetsüklite nimel elama. See nädal, mis mul siin oli, oli kindlasti mu elu üks vägevamaid nädalaid.

Kui nüüd järgmine koondiseaken on novembris, siis kas võtad kalendri ja teed sinna juba ristid ära?

Jah, enam-vähem. Muidugi selle jaoks tuleb kõigepealt kõvasti tööd teha, et taas koondisesse üldse saada, sest meeste koondis on ikka natuke teine asi kui noortekoondised. Aga see annab asjale väärtust juurde.

Kas Kaunase Žalgirises treenerid Sulle koondisemängudeks mõne tarkuse kaasa ka andsid?

Otseselt ei. Treener oli lihtsalt õnnelik, et saan selle võimaluse ja kogemuse rahvusmeeskonda esindada. Aga täpsemalt mingit erilist juttu sellest polnud.

Aga isa Valmo Kriisa rääkis Sulle midagi oma kogemuse pealt?

Isa ei andnud ka otseselt mingeid näpunäiteid (kaasa). Seda küll, et tuleb lihtsalt oma asju teha ja ei tohi hakata kaugelt panema. Ei tohi arvata, et nüüd tuleb asi enda peale võtta. Tuleb enda mängu mängida ja see on kõik.

Esimesest aknast jäi näppude vahele üks võit ja üks kaotus, kas võib rahule jääda?

Selline kolm pluss või neli miinus ehk.

Räägime veidi Sinu tulevikust ka. Kas on juba midagi rääkida uue hooaja plaanidest?

Mingid variandid on, aga rääkida on veel natuke vara. Eks ole näha, pärast hooaega vaatab ja mõtleb.

Kas uuel hooajal Leedu esiliigas jätkamine on välistatud?

Jah, ma usun, et see on välistatud.

Seega, otsid võimalust kuskil kõrgliigaklubis mängimiseks?

Ma sellele nii ei vastaks, et kas just kõrgliiga või ei. Aga arvan, et konkreetselt Leedu esiliigasse pole mõtet järgmisel aastal enam jääda.

scroll to top