fbpx
Close

Kalevi leegionärid valikmängudes: Killeya-Jones ja Suurbritannia valmistasid üllatuse, Läti sai kaks kaotust

-Sacha Killeya-Jones | Foto: Siim Semiskar

-Sacha Killeya-Jones | Foto: Siim Semiskar

Lisaks Eesti eest väljakul käinud Martin Dorbekule, Janari Jõesaarele, Kristjan Kitsingule ja Sander Raiestele täitsid lõppenud EM-valikmängude akna jooksul koondisekohustusi veel kaks BC Kalev/Cramo pallurit – lätlane Aigars Škele ja Briti kodakondsusega Sacha Killeya-Jones.

Kalevlaste peatreeneri Roberts Štelmahersi juhendatavad lõunanaabrid alustasid 2021. EM-valiksarja kahe valusa kaotusega. Paljude põhimeesteta läbi ajama pidanud Läti jäi avamängus kodusaalis napilt 61:62 alla Bosnia ja Hertsegoviinale. Škele viibis väljakul 25 ja pool minutit ning kogus selle ajaga 5 punkti, 8 lauapalli, 5 resultatiivset söötu ja 2 vaheltlõiget.

Teises valikmängus vandus Läti koondis võõrsil alles kahe lisaaja järel 104:110 alla Bulgaariale. Seekord usaldas Štelmahers Škele platsile ligi 37 minutiks, mille jooksul 27-aastane tagamängija viskas 15 punkti, olles oma meeskonna paremuselt kolmas korvikütt. Lisaks kogunes tema arvele meeskonna parimana 6 korvisöötu, sama palju lauapalle, 2 vaheltlõiget ja üks blokeeritud vise.

Kaotusega alustas EM-valiksarja ka Suurbritannia, jäädes võõrsil 74:81 alla Montenegrole. Briti ja USA topeltkodakondsusega Killeya-Jones pääses väljakule 8 ja pooleks minutiks, mille jooksul viskas 4 punkti ja hankis 3 lauapalli.

Seejärel sepistas Suurbritannia aga üllatuse, alistades külla sõitnud Saksamaa. 21-aastase ja 208 cm pikkuse kalevlase arvele jäi 81:73 võidumängus 9 minutiga üks punkt, üks lauapall ja üks vaheltlõige.

BC Kalev/Cramo hooaeg jätkub juba homme, kui Eesti-Läti korvpalliliigas võõrustatakse Rakvere Tarvast.

scroll to top