Kotsar aitas South Carolina võiduni, Jürgens ja Oral Roberts said valusa kaotuse

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: AFP/Scanpix

Läinud öösel olid USA üliõpilasliigas NCAA-s võistlustules kahe eestlase koduülikoolid – Maik-Kalev Kotsar ja South Carolina Gamecocks teenisid võidu, Carlos Jürgens ning Oral Roberts Golden Eagles said aga valusalt napi kaotuse.

Kotsar ja South Carolina võõrustasid hooaja kolmandas mängus Norfolk State’i meeskonda. Kodumeeskond alustas kohtumist hästi ja võitis avapoolaja 37:23. Teine poolaeg oli tasavägisem, kuid South Carolina hoidis eduseisu ning lõpuvile kõlades jäid tabloole eestlase koduülikooli 81:64 võidunumbrid. South Carolina jätkab NCAA hooaega kahe võidu ja ühe kaotusega.

Algviisikus alustanud Kotsar mängis 23 minutit, viskas 8 punkti (kahesed 4/4), võttis 4 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, pani ühe bloki ning tegi 2 pallikaotust ja 2 viga.

Jürgensi koduülikool Oral Roberts võõrustas hooaja neljandas mängus California Baptisti võistkonda. Külalised alustasid kohtumist paremini ja nelja minuti järel oli kodumeeskond 3:11 kaotusseisus. Seejärel tuli Oral Roberts mängu tagasi ja avapoolaeg lõpetati vaid 2-punktilise mahajäämisega 31:33. Tasavägise kohtumise saatuse otsustas külaliste tabatud kolmepunktivise üks sekund enne mängu lõppu. Oral Roberts kaotas kohtumise 69:70 ning jätkab NCAA hooaega ühe võidu ja kolme kaotusega.

Algkoosseisus alustanud Jürgens sai 34 minutiga kirja 2 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/2), 3 lauapalli, 4 resultatiivset söötu, ühe pallikaotuse ja ühe vea.