fbpx
Close

Välismaalt pakkumised tagasi lükanud Olmre jätkab TTÜ-s: korvpall ei domineeri enam minu elus

-Sten Olmre | Foto: Siim Semiskar

-Sten Olmre | Foto: Siim Semiskar

Viimasel kahel hooajal TTÜ KK meeskonna liidrina koduses Alexela korvpalli meistriliigas üheks juhtmängijaks kerkinud Sten Olmre jätkab uuel hooajal TTÜ-s, kuid keskendub rohkem ülikooliõpingutele.

Kuigi Olmrel isiklikult ja kogu TTÜ meeskonnal läks hooaeg suures plaanis aia taha, siis talvises koondiseaknas sähvatas Olmre mängus Iisraeli vastu 16 punktiga ning tundus, et mees on uuesti enesekindlust leidmas.

Nüüd keset juuli kuud Korvpall24.ee portaalile intervjuu andnud 23-aastane ja 192 cm pikkune tagamängija tunnistas, et kuigi võimalusi oli siirduda välismaale palju, siis valis ta jätkamise TTÜ meeskonnas ning asub uuesti omandama ka kõrgharidust.

Jätkad uuest hooajast endiselt TTÜ-s, kas see oli Su esimene valik?

Ma jätkan TTÜ-s. See oli mu esimene valik.

Alustad uuesti õpinguid TTÜ-s? Mida see täpsemalt tähendab, kas uuel erialal või jätkad seniseid õpinguid?

Ma vahetan eriala ning uuel hooajal keskendun senisest rohkem ülikoolis käimisele ja muudele korvpallivälistele asjadele. Korvpall kindlasti tahaplaanile ei jää, kuid domineerib natuke vähem, kui seni on seda teinud.

Kas kahe hooaja vahel on Sul olnud ka teisi pakkumisi Eesti klubidelt?

Teisi pakkumisi pole otseselt olnud ning, kui aus olla, siis ma ei ole ka ise eriti maad kuulanud ja huvi tundnud selle vastu. Eestis jätkates on minu jaoks TTÜ parim koht.

Kas välismaalt on huvi tuntud?

Välismaalt on huvi olnud palju ning mõningad klubid on isegi konkreetse pakkumise teinud olenemata mu enda vähesest huvist. Kuna sai otsustatud, et lähen kooli ja tegelen ka isiklike asjadega rohkem, siis nii hetkel ongi.

Kas saad avaldada kes või mis liigadest ning kui tõsiseks asjad läksid?

Pakkumisi oli Hispaania esiliigast, Itaalia esiliigast ja ka Rootsi meistriliigast.

Sinu jutust kumab välja, et Sa ei näe enda tulevikku korvpallis, vaid pigem teistel elualadel? Kas teised valdkonnad pakuvad rohkem huvi ja motivatsiooni päris tippkorvpalluri suunas liikumiseks ei ole?

Pigem mu tulevik ei ole seotud korvpalluriks olemisega, kuid vara on veel rääkida millestki konkreetsest, eks tulevik näitab. Aga tõsi ta on, et motivatsiooni tippkorvpalluriks püüdlemisel on vähem kui varem ning mulle ei meeldi teha midagi poolikult. Mul on piisavalt julgust, et muudatusi teha ja otsuseid vastu võtta ning nii on hetkel ka läinud, et otsin mingit muud väljakutset ning asjad on lahtised. Nii kaua, kuni ma veel raha eest korvpalli mängin, siis läheb enamus energiat selle peale ning endale ma mingeid järelandmisi ei tee seoses kooli või ükskõik mille muuga.

Eelmine hooaeg oli TTÜ jaoks tulemuse mõttes pettumus ja Sinu hooaja vist rikkus ajateenistus. Kas sel hooajal on eesmärk kõike parandada?

Viimane hooaeg oli raske tõesti, nii meeskondlikult tervikuna kui ka mulle endale individuaalselt. Eks see kaitseteenistus jättis oma jälje, aga kui tõele au anda, siis eks mu fookus oli ehk natuke hägune ka. Esimene pool aastat sai küll kaitseväe taha pugeda, aga teine poolaasta kindlasti mitte. Koondise mõttes oli veidi helgemaid perioode ka, aga sellist säravat lendu, nagu esimesel hooajal TTÜ-s, ei olnud kordagi. Uuel aastal ma kindlasti mingeid muudatusi teen, et hooaeg oleks parem kui eelmine, kuid eks reaalsus jõuab kätte siis, kui mängud peale hakkavad.

scroll to top