Eesti koondis jätkas U20 EM-il 51-punktilise võiduga Moldova üle

-Eric Schmalz | Foto: Siim Semiskar

Eesti U20 korvpallikoondis teenis Bulgaarias Sofias toimuvatel B-divisjoni Euroopa meistrivõistlustel teise järjestikuse võidu, kui Moldova meeskonnast oldi kindlalt 91:40 paremad.

Eile Albaaniale koguni 66:139 hävinud Moldova ei saanud ka nüüd paremini end käima ja avaveerandil jäädi Eesti vastu 11:16 kaotusseisu. Poolajaks olid eestlased juba 48:22 peal. 66:35 seisult mindi vastu viimasele neljandikule ning järgmisel kümnel minutil suutis Moldova visata viis punkti Eesti 25 vastu.

Eric Schmalz viskas võitjate poolelt 17 punkti. Gregor Ilves lisas 12 ning Joonas Šein 11 punkti. Võrdselt 9 punkti viskasid Tom Kaldre ja Ron Arnar Pehka, Tormi Niits tõi 8 silma ja 6 lauapalli. Vastaste ridadest paistis silma Vadim Bicicov 17 punktiga ja Denis Savca lisas 11 punkti.

Eile lisaajal Slovakkia 73:71 seljatanud Eesti (2-0) hoiab alagrupis nüüd esikohta. Samal ajal Slovakkia koondise 71:49 alistanud Sloveenia tõusis samuti Eesti kõrvale kahe võiduga. Tänases viimases alagrupimängus sai Bulgaaria (all 52:73 kaotus Sloveenialt) esimese võidu kirja, kui oli 84:54 parem Albaaniast.