Eesti U20 koondis tuli EM-il kaotusseisust välja ja teenis lisaajal võidu

Ron Arnar Pehka | Foto: Siim Semiskar

Bulgaarias Sofias toimuvaid U20 B-divisjoni Euroopa meistrivõistlusi alustas Eesti koondis võidukalt, kui tasavägises lisaajaga mängus alistati Slovakkia meeskond 73:71.

Avaveerand kuulus Eestile 18:16, aga poolajaks olid vastased end nelja silmaga ette rebinud. Slovakkia 49:45 eduseisus mindi vastu ka viimasele neljandikule. 49 sekundit enne lõppu tabas Ron Arnar Pehka lähiviske, mis seadis seisuks 63:63. Tagamängijal oli võimalus 40 sekundit hiljem kaugviskest ka omadele võit vormistada, kuid see ei tabanud ja koos veerandaja 18:14 võiduga siirduti edasi lisaajale.

Võrdne heitlus viimasel viiel minutil jätkus ning 2.08 enne lõppu pääses Slovakkia esimest korda 69:68 ette. Pehka vabavisetest taastati mõni hetk hiljem eduseis ja Märt Rosenthali lähivise viis Eesti 72:69 juhtima. Vastased suutsid vahe 71:72 peale vähendada, kuid seejärel tegi ebasportliku vea David Javorsky. Kahest vabaviskest realiseeris ühe Sten Saaremäel. Viskeblokeeringuga hiilgas lõpusekunditel veel Tormi Niits ning Eesti sai kirja raske kahepunktilise võidu.

Ron Arnar Pehka viskas üleplatsimehena 20 punkti. Märt Rosenthal lisas 19 ja Sten Saaremäel 11 silma. Tormi Niits kogus 13 lauapalli ning viskas 6 punkti. Slovakkia poolelt tõi 16 punkti ja 7 lauapalli Matej Drgon.

EM kestab 13. juulist 22. juulini. Eesti järgmiseks vastaseks on Moldova. Alagruppi kuuluvad veel Albaania, Sloveenia ja Bulgaaria. Iga grupi kaks parimat pääsevad veerandfinaali, ülejäänud jätkavad mängudega 9.-22. kohale.