EELVAADE | Parimatest parimad on U20 EM-turniiri poolfinaalis, serblased on kogenud ja ropult head viskajad

-Serbia U20 korvpallikoondis | Foto: fiba.basketball

Tänapäeva korvpalli tihedat konkurentsi näitab hästi see, et nii suur korvpalliriik kui Serbia on praegusel hetkel U20 vanuseklassis mängimas B-divisjoni EM-turniiril. Kui meie meestekoondisel on viimasest kümnendist ette näidata Serbia koondiste vastu paar ilusat koduvõitu, siis laupäeval on võimalus Eesti korvpalli ajalukku selline peatükk kirjutada meie kõige vanemate poiste järelkasvukoondisel.

Reedel veerandfinaalis kindla mänguga 81:59 Põhja-Makedoonia alistanud Eesti U20 tiim on seni läbinud turniiri vaid võitudega, kui alagrupis alistati järjepanu Island (85:83), Holland (73:62), Rumeenia (108:48) ja Luksemburg (95:48). Serbia läbis D-alagrupi samuti kaotuseta, kui mängis üle Slovakkia (112:63), Albaania (116:48), Soome (74:68) ja Šveitsi (91:68). Veerandfinaalis peeti punkt-punkti heitlus Lätiga ning võideti lõpuhetkedel 79:76.

Siin artiklis vaatame lähemalt otsa neile noormeestele, kes peatreener Vladimir Jovanovici käe all mängivas Serbia U20 koondises seni Tbilisis kõige kandvamat rolli on etendanud. Aga kõigepealt käime kiirelt läbi meeskondlikud statistilised näitajad.