HINDED ja EELVAADE | Luksemburgiga mänguks ei läinudki, aga mis masti satsiga kohtub Eesti U20 EM-i veerandfinaalis?

-Eesti U20 korvpallikoondis | Foto: Ekraanitõmmis

Eesti U20 korvpallikoondis lõpetas Gruusias, Tbilisis B-divisjoni EM-turniiril alagrupifaasi täisedu nelja võiduga, kui kolmapäeval purustati Luksemburgi esindus 95:48 (23:16, 31:7, 25:7, 16:18). Kuna Luksemburgi näol oli tegemist A-alagrupi selge autsaideriga, siis Eesti võidus kahtlusi ei tekkinud ning meie noormehed suutsid selge üleoleku kenasti ka suureskooriliseks võiduks realiseerida.

Kui võrrelda Eesti koondise kahte viimast alagrupimängu, siis 60-punktine purustustöö Rumeenia vastu jättis selgelt parema mulje, kuna seal näitasid Eesti noormehed tõepoolest hullumeelset kaitsesurvet ning enamuse ajast klappis ka rünnakul. Rumeenia tegelikku klassi näitab ehk kolmapäevane kohtumine Hollandiga, mis suudeti 82:75 võita ning sellega teenida Eesti ja Islandi järel alagrupis kolmas koht. Luksemburgi vastu piisas Eestil oluliselt väiksemast pingutusest, et 47 punktiga üle olla.

Korvpall24 portaal jätkab siinkohal juba harjumuspäraseks saanud joont, et toome esile meie hinnangul Eesti U20 koondise mängu parimad noormehed ning anname lugemise lihtsustamiseks neile ka hinded. Kuna Luksemburgi kohtumisega sai alagrupifaas läbi ning ees ootab reedene veerandfinaal Põhja-Makedoonia vastu, siis keskendume olulise osa kirjatükist ka Eesti järgmise vastase tutvustamisele. Kuna Põhja-Makedoonia ja Gruusia selgitasid omavahelise kohtumisega alles kolmapäeva õhtul, kes Eestile vastaseks tuleb, siis see lükkas loo avaldamise alles hommikusse. Aga aitab tühjast jutust, asume asja kallale!