HINDED | Põhja-Makedoonia hea tuju kadus pärast hümni laulmist ehk Eesti U20 koondise betoonkaitse lugu

-Eesti U20 korvpallikoondis | Foto: Ekraanitõmmis

Gruusias, Tbilisis toimuval U20 vanuseklassi B-divisjoni EM-turniiril on laupäevane päev veerandfinaalide päralt ning kohe esimeses veerandfinaalis platsil käinud Eesti koondis tagas suurepärase esitusega Põhja-Makedoonia vastu endale koha laupäevases poolfinaalis. Kaitsega vastase ära murdnud Eesti U20 tiimi võidunumbrid olid 81:59 (20:14, 23:19, 21:12, 17:14).

Kohe kohtumise algusest enda mängu käima saanud Eesti esindus juhtis 40-st minutist 38,5 ning vastaseid kordagi ette ei lubanud. Vahepeal parimal hetkel vahe 27-punktiliseks kasvatanud Eesti koondise võimas kaitsesurve hoidis Põhja-Makedoonia väga madalate viskeprotsentide peal: kahesed 36,4% ja kolmesed 24%. Rünnakul suutis Eesti U20 meeskond mängida enamasti distsiplineeritud korvpalli ning palli hästi liigutada. Punkte suudeti tuua väga erinevat moodi ning kui ka kolmesed hakkasid meie meestel hästi kukkuma, siis polnud vastastel enam varianti.

Nagu sel nädalal on kombeks olnud, võtab Korvpall24 portaal ka selle matši fookusesse, pannes Eesti koondisele koondhinde ning tuues eraldi välja ka kõige enam esile kerkinud mängumehed. Kuna nende ridade kirjutamist alustades teine veerandfinaal, kust selgub meie noormeeste vastane poolfinaalis, alles käis, siis vastase tutvustamise võtame õhtul ette eraldi artiklis. Artikli avaldamise hetkeks sai selgeks, et poolfinaalis mängime turniiri kõige resultatiivsema tiimi Serbiaga, täpsemalt siis järjekordsetest Balkani meestest juba õhtuses jätkuloos.