fbpx
Close

U16 koondis sai Kreeka eakaaslastelt korraliku raputuse osaliseks

-Illimar Raiend | Foto: Siim Semiskar

-Illimar Raiend | Foto: Siim Semiskar

Türgis turniiril olev Eesti U16 korvpallikoondis sai laupäeval kõva õppetunni, kui Kreeka eakaaslastele jäädi alla 53:86 (13:16, 19:24, 14:25, 7:21). Peatreener Marko Parkoneni sõnul näidati neile selles mängus reaalselt kätte, milline tase neid augustis toimuval EM-i A-divisjonis ootab.

Eesti koondise edukaimaks tõusis Illimar Raiend, kes sai kirja 10 punkti ja 5 lauapalli. Kristen Kasemets lisas 13 mänguminutiga 9 silma, Joonas Riismaa lisas 7 ja Markus Ruubel 6 punkti. Kreeklastel tõid võrdselt 12 punkti Alexandris Nikoladis ja Anastasios Kostopoulos.

“Täna nii ja võib-olla oli ka selline raputus hea, sest muidu arvame, et elu ongi nii ilus ja suudame kõigiga võrdselt mängida,” kommenteeris koondise peatreener Marko Parkonen pärast matši Korvpall24.ee portaalile.

Eesti poisid olid füüsiliste vastastega hädas ning see kajastus visketabavuses, kui kaheseid tabati 31,7%, kolmeseid 26,9% ning vabaviskeid 46,2%. Kreekal olid samad numbrid vastavalt 48,3%, 21,7% ja 76,5%. Pallikaotusi tegi Eesti tiim 17 ning kreeklased jäid 8 peale. Eriti valus oli allajäämine lauavõitluses – 39:59. Kreeklased said kokku lausa 25 ründelauda.

Parkonen analüüsis: “Vastane oli hea ja surus meid puhtalt füüsiliselt ära, ega ka meie ei näidanud oma parimat mängu. Eriti võitluslikkuse pealt andsime igas olukorras pigem vastastele edu. Selgelt lõi välja ka meie ja vastaste individuaalsete oskuste erinevus mängulugemise poolelt ning ka korvpalli põhitõdede osas. Olen korrutanud treeningutel korduvalt, et kõik asjad on kinni pisikestes detailides, millesse kahjuks Eesti mängijad eriti tõsiselt ei suhtu. Aga eks siin saadakse tulevikuks sellised asjad kaasa ja hakatakse ka detailidesse rohkem panustama ning treenima. Seda muidugi juhul, kui on soov kunagi kõrgemal tasemel selle alaga tegeleda.”

Pühapäeval on U16 koondisel ees turniiri viimane mäng, kui minnakse vastamisi Gruusiaga, kes laupäeval alistas 64:61 türklased. Mäletatavasti Eesti kaotas avamatšis Türgile 56:57.

“Homme on jälle uus päev ja mäng, kus üritame uuesti ning proovime teha asju paremini,” lõpetas Parkonen positiivselt. Tema sõnul on lisaks tulemustele ka mängupildilt näha, et Gruusia meeskond on tasemelt samas kategoorias Türgiga ning Kreeka on kõigist ülejäänud koondistest veidi teravam.

scroll to top