fbpx
Close

INTERVJUU | Joonas Riismaa: saab olema imelik mängida Eestis Itaalia tiimi eest, aga see jääb kindlasti meelde

-Joonas Riismaa | Foto: fiba.basketball

Algaval hooajal tasub Eesti korvpallisõpradel juba kalendrisse kirja panna 30. november, kui BC Kalev/Cramo kohtub FIBA Europe Cupi alagrupiturniiril kodusaalis itaallaste Brindisiga. Esimene omavaheline mäng Itaalias toimub juba täna ehk kolmapäeval. Teatavasti siirdus suvel Brindisisse meie U20 koondise liider ja meestekoondiseski juba tuleristsed saanud Joonas Riismaa, kes tänavu tegi oma debüüdi Itaalia meistriliigas ning viskas ka esimesed punktid.

Korvpall24 palus eelmisel kahel hooajal Pistoia meeskonna eest Itaalia tugevuselt teises liigas mänginud 20-aastasel ja 2-meetrisel Riismaal rääkida, kuidas see üleminek esiliigast kõrgliigasse toimus ning kui suurt tasemevahet ta seni on tunnetanud. Loomulikult puudutasime ka peamiselt just Tallinnas peetavat euromängu Kalev/Cramo vastu ning Brindisi eesmärke üldisemalt nii eurosarjas kui ka Itaalia liigas.

Rääkisime pikemas intervjuus veel ka Milanos toimunud EM-finaalturniiri ühe alagrupi järelkajadest ning uurisime Itaalia ühiskonna võngetega nüüdseks päris hästi vibreeriva Riismaa käest, mis mulje Eesti koondis ja meie arvukas fänniarmee sealsetele inimestele jätsid. Ühtlasi uurisime ka Eesti korvpallil pingsalt silma peal hoidva mängumehe käest, kes siin tema hinnangul favoriidina aastat alustas.

scroll to top