fbpx
Close

Illuste turniiril visetega hiilanud Jüri Ratas: 3×3 korvpall sobib eestlastele

-Jüri Ratas ja Martin Dorbek | Foto: Siim Semiskar

-Jüri Ratas ja Martin Dorbek | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval peeti paljudele Eesti korvpalluritele väga tuttavas laagripaigas Illustes esmakordselt tänavakorvpalliturniiri Illuste Open. Legendaarse treeneri Allan Dorbeku mälestuseks korraldatud võistlusel tuli oma austust avaldama ning mõnusat suveilma nautima 12 võistkonda ning mängimas võis näha ka Eesti peaminister Jüri Ratast.

“See võis olla rohkem kui aasta tagasi Pärnus, kui me mängisime Balti assamblee korvpalliturniiri Riigikogu meeskond, Läti parlament ja Leedu parlament. Vahepeal sai korraks pall kätte võetud ka Hugo Treffneri gümnaasiumis,” meenutas Ratas Korvpall24.ee portaali palvel neid hetki, millal ta enne Illuste turniiri viimati võistluskorvpalli mängis.

“Tahan kindlasti tunnustada Illuste turniiri korraldajaid, kes on suurepärased mehed ja naised. Paljud, kes siia täna kohale tulid, nende mõttes on Allan Dorbek, kes on vedanud kunagist Oktoobri rajooni spordikooli ja sealt edasi Siili Palliklubi. Siin Illustes on üles kasvanud tohutult palju generatsioone. See on võrratu! Aitähh Allanile, olgu muld talle kerge,” meenutas peaminister Allan Dorbeku mälestust ja oli tänulik Martin Dorbeku poolt juhitud korraldustiimile.

Peaminister kinnitas, et tema korvpalliarmastus ei ole kuskile kadunud: “Korvpall on suurepärane mäng… võiks isegi öelda parim mäng.” Sama näitas ta välja ka väljakul, kui koos oma kunagiste treeningkaaslaste Gerd Kiili ning Martin Piusi ning appi tulnud Howard Frieriga näidati nooremate vastastega pusides head mängu ning saadi mäng-mängult paremaks minnes ka üks võit.

Viimasele mängule pani Ratas sümboolse punkti, kui koos lõpusireeniga saatis korvi tabava kaugviske. Seejärel peetud viskevõistlusel tabas peaminister kohe esimese korraga ka keskjoonelt ning sai auhinnaks pandud 200 eurot annetada Siili Palliklubile. Head sooritused panid Ratase muigama: “Oleks viimane mäng olnud siin Eesti koondise vastu, siis mine tea…, see oli muidugi nali, sest meie vanuses on see mäng lõbu ja tore oli mängida ning ka mõni punkt visata.”

Ratas sõnas lõpetuseks, et temale 3×3 formaat väga meeldib ning juba tema korvpalliliidu presidendiks olemise ajal hakati mõtet suunama sinna, et see võiks olla Eesti võimalus rahvusvahelisel areenil.

“Ma olen ise tänavakorvpalli mänginud 1993. aastast ja ma käisin juunioride klassis isegi MM-il. Mäletan, et Kobe Bryant oli toona selle Milano turniiri tõmbenumber. Mulle väga meeldib 3×3 korvpall ja ma arvan, et see sobib eestlastele. Kui siin Illustes turniiriga jätkatakse, siis ma kindlasti tahaks veel mängima tulla. Siis valmistun ka veidi rohkem ette,” lubas peaminister.

Illuste Open 2018 turniiri pildigaleriid näeb SIIT.

scroll to top