Riismaa ja Kirsipuu vedasid U16 koondise Türgi turniiri viimases mängus võidule

-Eesti U16 koondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti U16 korvpallikoondis suutis laupäevasest suurest kaotusmängust Kreeka vastu edukalt välja tulla ning lõpetas pühapäeval turniiri 62:51 (9:12, 14:22, 18:9, 21:8) võiduga Gruusia vastu.

Kui esimeses kohtumises türklastega ning eilses mängus Kreekaga tegi Eesti meeskond korraliku avapoolaja ja lagunes teisel poolajal, siis Gruusia vastu oli täpselt vastupidine stsenaarium – poolaeg kaotati 11 punktiga, kuid teisel poolajal mängiti vastased omakorda üle 22 silmaga.

Turniiri parima mängu tegi Joonas Riismaa, kes sai 16 punkti ja 10 lauapalliga kirja kaksikduubli. Johannes Kirsipuu panustas 13 silmaga, Kasper Suurorg tõi 9 punkti ja 5 lauapalli, Illimar Raiend ja Joosep Heinla tõid kumbki 5 silma.

Nüüd on U16 koondisel väike paus ning varsti jätkub ettevalmistus järjekordse treeninglaagriga ning 30.-31. juulil mängitakse Tallinnas Balti matšil. 10. augustil alustatakse Novi Sadis A-divisjoni EM-turniiri.