Head visketabavust näidanud Eesti U20 koondis teenis EM-il kolmanda võidu

-Eesti U18 koondis | Foto: Ekraanitõmmis

Eesti U20 korvpallikoondis jätkas Bulgaarias Sofias toimuvatel B-divisjoni Euroopa meistrivõistlustel võidulainel, alistades Albaania meeskonna 85:58.

Juba avaveerand kulges ühepoolselt, mille eestlased 21:7 võitsid. Poolajaks kasvatati eduseisu veel kahe silma võrra. Turniiri avavoorus Moldova üle 139:66 võidu teeninud, kuid seejärel Bulgaariale 54:84 kaotanud Albaania jäi kolmanda veerandaja lõppedes 44:69 kaotusseisu. Kokkuvõttes teenis Eesti kindla 27-punktilise võidu, tabades kahepunktiviskeid 55-protsendiliselt (23/42) ja kaugviskeid 33-protsendiliselt (10/30).

Märt Rosenthal oli Eesti poolelt parim 19 punktiga. Ron Arnar Pehka toetas omasid 16 punktiga, Martin Otto Parve arvele jäi 10 silma ja 8 lauapalli. Vastaste resultatiivseimaks kerkis Celis Taflaj, kes viskas 21 punkti.

Tänastes teistes mängudes võitis Sloveenia (3-0) 135:44 Moldovat (0-3) ning Bulgaaria (2-1) oli 69:56 parem Slovakkiast (0-3). Turniir jätkub 17. juulil ning siis on Eesti vastaseks Sloveenia. Alagrupi viimases mängus kohtutakse Bulgaariaga.