fbpx
Close

U16 koondis alustas tugeval turniiril valusa lõpusekundite kaotusega Türgi vastu

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Augustis toimuvaks EM-i A-divisjoni finaaliks valmistuv Eesti U16 koondis alustas reedel kõrgetasemelist turniiri Türgis, kus avamängus tuli tunnistada valusat lõpusekundite 56:57 (17:10, 15:12, 15:16, 9:19) kaotust võõrustajate türklaste vastu.

Avapoolaja koguni 10 punktiga võitnud eestlased dikteerisid esimest 20 minutit, kuid teisel poolajal tulid vastased agressiivsemalt peale ning veidi aitasid ka kohalikud kohtunikud.

Eesti koondise parimaks kerkis igapäevaselt Itaalias palliv Joonas Riismaa, kes kogus 10 punkti, 8 lauapalli, 3 korvisöötu ja 3 vaheltlõiget. Markus Ruubel lisas 8 silma, Markus Ilver 7 silma ja 8 lauapalli ja vaid 12 minutit mänginud Sverre Aav samuti 7 punkti.

Ka türklastel ei kujunenud välja ühte suuremat skooritegijat, kui parimana viskas Enes Bayraktar 10 punkti.

“Viimasel veerandil tekkis võiduhirm ja tegime väga lohakaid pallikaotusi, kokku 10 minutiga 9,” sõnas Korvpall24.ee portaalile pärast mängu koondise peatreener Marko Parkonen. Kokku kogunes eestlaste protokollireale koguni 24 pallikaotust.

Juhendaja lisas: “Kaitses ei suutnud vahetusi korralikult mängida, jooksime pidevalt omavahel kokku ja vastased said tänu sellele vabad viskekohad. Mängu lõpus, 2,7 sekundit enne lõppu said türklased korvi + vabaviske. Vabaka panid nad meelega mööda ja meil ei õnnestunud kohe lauapalli saada ning sellega läks ka mäng.”

“Kahjuks ei olnud seekord mängijat, kes oleks suutnud võtta mängu enda peale ning veidi teisi rahustada. Vastase tase oli kõrgem kui hiljutisel Nordic Cupil tunda saime ning kindlasti oleme ka meie võimelised tasemes juurde panema ja nendega võrdselt madistama.”

“Seekord läks nii ja eks proovime õppust võtta. Haarame tänased kogemused kaasa ning homme on juba uus mäng. Arvan, et poistel on homme sportlik viha kindlasti veel suurem,” vaatas Parkonen positiivsel pilgul laupäevasele Kreekaga mängule. Neljanda tiimina mängib turniiril Gruusia.

Mängu protokoll:

4 Comments

  1. Üldiselt pole paha tulemus. Hea oleks protokolli ka näha. Kui kellelgi on paluks lisada.

  2. Tere.
    Kas kusagil on saadaval ka tüdrukute U16 20.07.2018 Rootsi vastu peetud konrollmängu protokoll?

Comments are closed.

4 Comments
scroll to top