FOTOD | Võimas! Eesti koondis alistas Kullamäe debüütmängus kindlalt Iisraeli

-Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste korvpallikoondis teenis 2019. aasta MM-kvalifikatsiooniturniiril oma teise võidu, kui Tallinnas Saku Suurhallis võideti Iisraeli meeskonda 78:62.

Mängu alustasid külalised paremini, võites avaveerandi 20:17. Poolajaks olid eestlased omakorda kolmepunktilises eduseisus, kuid enne otsustavat veerandaega juhtisid võõrustajad vaid kahe punktiga. Viimane neljandik kuulus aga täielikult Eestile, mis võideti koguni 22:9. Sellega teeniti tabelisse teine võit, kuna novembris oldi kodusaalis üle Suurbritanniast 73:70.

Tänase kohtumise tegi eriliseks veel 18-aastase Kristian Kullamäe koondisedebüüt, kes viskas kaheksa minuti jooksul 8 punkti (vabavisked 0/2, kahesed 1/2, kolmesed 2/3). Meeskonna resultatiivseim oli 16 punktiga Sten Olmre (kaugvisked 4/7). Janar Talts tegi 15 punkti ja 10 lauapalliga kaksikduubli, Kristjan Kanguri arvele jäi 14 silma.

Vastastele tõi 12 punkti Maccabi Tel Avivis palliv Jake Cohen. Raviv Limonadi nimele jäi 10 silma ning Gal Mekel viskas 8 punkti ja võttis sama palju lauapalle.

H-alagrupis paikneb Eesti koondis nüüd Iisraeliga (2-2) samal pulgal, kuid omavaheliste mängude (võõrsil kaotati Iisraelile 68:88) tõttu ollakse praegu kolmandal kohal. Täna mängisid omavahel ka Kreeka (4-0) ja Suurbritannia (0-4), kellest esimene teenis raske, 75:70 võidu.