HyPo ja Keltern tulid kaotusseisust välja, Castors Braine’ile 42-punktiline võit

-Mailis Pokk | Foto: Siim Semiskar

Soome naiste korvpalli kõrgliigas lõpetas Annika Kösteri koduklubi Hyvinkään Ponteva laupäeval põhiturniiri 85:72 võiduga Kouvottareti üle, kuigi esimene veerandaeg kaotati. Saksamaa meistriliiga põhiturniiri viimases voorus pöörasid Mailis Pokk ja Keltern poolajaks tekkinud kahepunktilise kaotusseisu 75:66 võiduks, kui oldi paremad Hannoverist. Teisipäeval alistas Merike Andersoni tiim Castors Braine Belgia kõrgliigas 91:49 Spirou Ladies Charleroi’.

15,5 minutit mänguaega teeninud Annika Köster viskas selle ajaga 2 punkti (kahesed 1/3), võttis 3 lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike. Negatiivsele poolele jäi 4 isiklikku viga ja üks pallikaotus. Henna Salomaa tõi parimana 21 punkti, Candice Warthen lisas 20 silma. Brittany Carter viskas vastaste eest 27 punkti, võttis 13 lauapalli ja andis 8 resultatiivset söötu.

Turniiritabelis platseerus HyPo (19-8) neljandale kohale, Kouvottaret (9-18) jäi kümne tiimi hulgas kaheksandaks.

Mailis Pokk viibis Kelterni võidumängus platsil ligi 25 minutit ning viskas 12 punkti (vabavisked 2/2, kahesed 2/5, kolmesed 2/5). Tema arvele jäi veel 3 lauapalli, üks pallikaotus ja 3 isiklikku viga. Parimatena tõid võrdselt 16 punkti Amber Orrange ja Lina Pikciute. Hannoveri resultatiivseimatena kogusid 14 punkti Ivana Brajkovic ning Melissa Jeltema.

Keltern (18-4) hoiab liigatabelis esikohta. Hannover (10-12) on seitsmes.

Algviisikus alustanud Merike Anderson sai kirja 5 punkti (vabavisked 2/2, kolmesed 1/3), 2 korvisöötu ja 3 vaheltlõiget. Eestlanna tegi ka 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga. Võitjate poolelt viskas 19 punkti Celeste Trahan-Davis, kõik mängijad said vähemalt 5 punkti enda nimele. Vastaste parim oli 13 punkti toonud Marie Hamaide.

22 võitu ja mitte ühtegi kaotust saanud Castors Braine on tabeliliider. Charleroi (13-9) on kuues.