fbpx
Close

Indrek Visnapuu: Kotsar ja Nurger peavad tulema ja tõestama, et nad on vajalikud

-Indrek Visnapuu | Foto: Siim Semiskar

-Indrek Visnapuu | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondisel on MM-valiksarja esimeses ringis jäänud mängida kaks kohtumist. Oma mõtteid Eesti korvpalli hetkeseisust jagas Vikerraadio spordisaatele “Spordipühapäev” rahvuskoondise abitreener Indrek Visnapuu.

Tsükli lõpetavad 29. juunil toimuv võõrsilmäng Suurbritanniaga ja 2. juulil Saku Suurhallis peetav kohtumine Kreekaga. Grupi kolm esimest koondist pääsevad valiksarja teise ringi, kus minnakse vastamisi G-alagrupi kolme parima riigiga. Kaks vooru enne esimese ringi lõppu on nendeks Saksamaa, Serbia ning Gruusia koondised.

“Edasipääs oleks kindlasti väga vajalik,” kinnitas Visnapuu ERR-i spordiportaali vahendusel. “Kui me mõtleme selle peale, kuidas meil on põlvkondade vahetumine, oleks noorematele mängijatele need edaspidiseks väga head mängud. Eks see suvine aken saab kindlasti olema ettearvamatu, kuna suvel on võimalus tulla ka Euroliiga ja NBA mängijatel. Me ei tea täpselt, milliste koosseisudega tullakse.”

78:62 võidumängus Iisraeli üle tegi oma koondisedebüüdi ka 18-aastane Kristian Kullamäe, kelle arvele jäi kaheksa mänguminutiga kaheksa punkti. A-koondise debüüt on aga tegemata ookeani taga NCAA ülikooliliigas mängivatel Rauno Nurgeril ja Maik-Kalev Kotsaril. Suuri mehi oleks Visnapuu sõnal koondisesse kindlasti vaja.

“Kui meil on kuskilt võtta lisajõudu, eriti korvialusesse tsooni, on see väga oodatud. Maik-Kalev ja Rauno ei ole ennast meeste koondises ja sellel tasemel näidata saanud. Kindlasti me ootame neid, aga nad peavad tulema ja tõestama, et nad on vajalikud ja oma koha välja võitlema,” sõnas Visnapuu.

“Olen selle mõtteviisi pooldaja, et noor peab oma koha välja mängima ja ennast tõestama. Niisama ei saa kandikul midagi ette tuua. Väga paljud noored on viimaste aastate jooksul välismaale läinud ja otsivad väljundit sealt. Ette vaadates on raske öelda, milline variant see õige on, tagantjärgi oleme kõik targad. Sellega olen täiesti päri, et tuleb minna konkureerivasse keskkonda, kus peab ennast igapäevaselt tõestama,” lisas Visnapuu.

Vikerraadio saade täispikkuses:

scroll to top