fbpx
Close

INTERVJUU | Brian Cusworth: kui agent rääkis mulle võimalusest liituda Tartuga, siis kaalusin esimese hooga uue agendi otsimist

-Brian Cusworth | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpalliliiga läbi aegade üks domineerivamaid tsentreid on kahtlemata olnud ameeriklane Brian Cusworth, kes hooajal 2007/08 aitas Tartu Ülikool/Rocki meeskonna eurosarjas nelja parema hulka, vedas tartlased koduse liiga finaalseerias suure rivaali BC Kalev/Cramo vastu kindlalt võidule ning teenis seejuures ka Eesti liiga tolle hooaja kõige väärtuslikuma mängija auhinna. Näiteks play-off’is olid tema keskmised näitajad tol hooajal 18,3 punkti ja 10,2 lauapalli ning seda 57,8-protsendilise visketabavusega.

Tol momendil ei teadnud 213 cm pikkune Harvardi ülikooliharidusega hiiglane, et see hooaeg jääbki tema karjääri üheks tipphetkeks, kuna vaid mõned aastad hiljem Hispaania kõrgliigatiimis Manresa oma neljandat profihooaega alustades sai ta ränga jalavigastuse, mis lõpuks tema karjäärile kriipsu peale tõmbas. Tänasel päeval on Cusworth tegemas edukat karjääri aga hoopis meditsiinis, kuid korvpall ja eriti Tartus mängitud hooaeg on tema südames endiselt olulisel kohal.

Korvpall24 võttis läbi internetiavaruste kontakti märtsi esimeses pooles alles 39-aastaseks saanud Cusworthiga ja palus pikemas intervjuus meenutada, kuidas ta Harvardi ülikoolist üldse nii kaugele kui Eestisse mängima sattus ja mida ta tollest ajast kõige enam mäletab. Saime Cusworthiga väga põhjaliku ja ägeda intervjuu, kus nimedena käivad läbi näiteks Michael Jordan, Jeremy Lin, Jayson Tatum, Kevin Durant, Silver Leppik, Gert Kullamäe, Tanel Tein, Giorgi Tsintsadze, Demetrius Alexander, Jermaine O’Neal ning paar tema lemmikut söögikohta Tartus.

scroll to top