fbpx
Close

INTERVJUU | Hooaega Saksamaal alustanud, aga Islandil lõpetav Tea Adams: aitan Eesti koondist hea meelega nii kaua, kui mind tahetakse

-Tea Adams | Foto: fiba.basketball

Alles läinud sügisel Eesti naiste korvpallikoondise radarile jõudnud Tea Alexis Adamsi nime ei olnud paljud siinsed korvpallisõbrad varem kuulnud. Ameerikas sündinud ja mais 25. sünnipäeva pidaval 175-sentimeetrisel Adamsil on tänu eestlasest vanaisale ette näidata Eesti pass ning seetõttu ka lihtsam Euroopat avastada ja korvpallikarjääri teha. Sportlikust perest pärit Tea on pärast San Diego ja Oregoni ülikoolides mängimist jõudnud viimasel kahel aastal tutvust teha Inglismaa, Saksamaa ja Islandi kõrgliigaga.

Leverkusen Wingsi ridades hooaega alustanud Adams sai kirja 11 kohtumist, mille jooksul kogus 26 minutiga 8,3 punkti, 2,7 lauapalli ja 1,5 vaheltlõiget. Reykjaviki Valuri särgis on seitsme mängu järel 29,3 minutiga ette näidata 18,4 punkti, 6 lauapalli ning 3,3 söötu.

Korvpall24.ee portaal uuris meie koondislaselt hooaja keskel toimunud klubivahetuse tausta ning saime lähemalt teada Islandi liiga ja tema rolli kohta Valuri naiskonnas. Tea avaldab ka enda mängijakarjääri eesmärgi ning kuidas Eesti pass teda sel teekonnal aitab. Samuti saame teada, kui hästi on ta kursis Eestis toimuvaga ning kes õpetas talle selgeks kõige tähtsama eestikeelse fraasi: “Ma armastan sind”.

scroll to top