fbpx
Close

INTERVJUU | Luca Banchi Kangurist ja Drellist, Eesti-Läti liigast, Eesti korvpallurite mainest Itaalias ning väljakutsetest Läti koondises

-Kristjan Kangur kuulab Siena Montepaschi peatreenerit Luca Banchit | Foto: Siim Semiskar

Läti korvpallikoondise MM-finaalturniirile tüürinud 57-aastane itaallasest korvpallitreener Luca Banchi on läbi oma karjääri olnud seotud mitme Eesti korvpalluriga ning just tema oli see mees, kes kutsus Siena Montepaschist Milano Emporio Armanisse edasi liikudes endaga ühena kolmest mängijast kaasa ka Kristjan Kanguri. Muuseas tuli välja, et praegu lisaks Läti rahvusmeeskonnale ka Prantsusmaa klubi Strasbourg’i juhendav itaallane piilus ka tänavuse hooaja eel eestlaste suunas.

Korvpall24 portaal tegi Banchiga pika eksklusiivintervjuu, kus meenutasime alustuseks neid kümne aasta taguseid aegu Sienas ja Milanos ning rääkisime laiemalt Eesti korvpallist ja korvpalluritest. Kireva CV-ga Banchi käis mõni aasta tagasi ennast proovile panemas ka ookeani taga G Liigas ning sai sealt naastes Pesaro meeskonnas korraks kokku Henri Drelliga. Küsisime Banchilt päris otse, miks ja millega Kristjan Kangur talle omal ajal silma jäi ning miks tal kümmekond aastat hiljem Henri Drelliga klappi ei tekkinud.

Veel saime intervjuu jooksul teada, kas ta on proovinud treenerikarjääri jooksul veel eestlasi värvata, kui palju erineb G Liiga Euroopa korvpallist, milliste väljakutsetega on ta põrkunud Läti koondise peatreenerina, milline on Eesti korvpallurite resümee Itaalias, kas noorena just Itaaliasse minna on kõige õigem tee, kuidas ta hindab Eesti-Läti liigat ning kas siinses liigas tuleks panustada kohalikele mängijatele või leegionäride abil taset tõsta. Lõpetuseks tahtsime teada, mida arvab Banchi Läti koondise viimaselt EM-turniirilt kõrvale jätnud koondiseakende süsteemist.

scroll to top