fbpx
Close

INTERVJUU | Menno Dijkstra: ma pole kõige kiirem mees ega hüppa kõige kõrgemale, aga kompenseerin seda targa mänguga

-Menno Dijkstra | Foto: Girona Basquet

Uus hooaeg klubikorvpallis pole enam mägede taga ning mitmed Eesti võistkonnad on andnud teada, keda õnnestub nende ridades peagi mängimas näha. Eelmisel hooajal Eesti meistrivõistlustel pronksi võitnud Pärnu Sadam teatas juuli keskpaigas, et täiendavad oma ridu 213 cm pikkuse keskmängija Menno Dijkstraga. Uurisime suvepealinna värskelt täienduselt, miks ta otsustas seljataha jätta Hispaania sooja kliima ning panna end proovile Pärnus.  

26-aastasel Dijkstral on ette näidata neli edukat aastat USA ülikoolis UC Riverside Highlanders. Pärast kooli lõppu suundus mees Hispaania tugevuselt kolmandasse liigasse, kus sai kirja kaks hooaega. Viimased kaks aastat oli hollandlase mängupaik Hispaania esiliiga ning eelmisel hooajal pallis ta Tau Castello meeskonnas, kus Dijkstrali arvele jäi keskmiselt 16 minutiga 6,3 punkti ja 2,2 lauapalli.

Korvpalll24.ee küsis hollandlasest keskmängijalt, miks ta just Pärnu kasuks otsustas ning mida ta Eesti korvpallist teab. Samuti rääkis Dijkstra oma senisest karjäärist ning meenutas aastaid NCAA ülikooliliigas. Muuhulgas jagas ta oma kogemust selle kohta, kui keeruline oli pärast ookeani taga veedetud aastaid tulla tagasi Euroopasse ning harjuda siinpool suurt lompi mängitava stiiliga. Lisaks saab teada, mis 26-aastasele mängumehele Hispaanias enim meeldis, milliseid tundeid tekitab temas Eesti kliima, mis on tema tugevad ja nõrgad küljed, kus liigas ta unistab mängida ning kes on tema kunagised ja praegused lemmikmängijad.

scroll to top