fbpx
Close

INTERVJUU | Rahvusvahelise karjääri lõpusirgel olev Aare Halliko Eesti kohtunike tasemest ja reeglite tõlgendamisest

-Aare Halliko mini-klassi finaalturniiril | Foto: Siim Semiskar

Eesti viimaste aastakümnete üks edukam korvpallikohtunik Aare Halliko on viimase kümnendi tiirelnud Euroopa kõige vägevamatel korvpalliplatsidel ehk Euroliigas. Vaatamata sellele ei põlga Halliko ära ka näiteks mini-klassi mängude vilistamist, et samaaegselt aidata arendada meie noorkohtunikke. Korvpall24 tegigi Eesti Korvpalliliidu ametist lahkuva Hallikoga intervjuu Pärnus maikuu alguses toimunud mini-klassi finaalturniiril, et rääkida kohtunikutöö nüanssidest, psühholoogiast, mängijate ja treenerite reeglite tundmise tasemest ning paljust-paljust muust.

Kuna Hallikol on mõne aasta pärast terendamas suur 50. eluaasta juubel, siis küsisime otse, kui kaua teda vile suus korvpalliplatsidel veel ringi jooksmas näeb. Rääkisime ka Eesti vilemeeste tasemest, alustades päris oma esimesi samme tegevatest noorkohtunikest, lõpetades meie rahvusvahelisel tasemel õigust mõistva viisikuga. Hea uudis on, et üsna tõenäoliselt peaks üle Euroopa vilistavate Eesti kohtunike arv lähiajal veidi kasvama.

Kõigile, kes kasvõi korra on korvpallimängu ajal vilemehe suunas mõne krõbedama sõna läkitanud või kes lihtsalt soovivad selle ameti ning konkreetselt Halliko persooni kohta rohkem teada saada, on see intervjuu kohustuslik lugemine. Väikese isutekitajana võib öelda, et kuigi Halliko on käinud Euroopa kõige võimsamates kateldes õigust mõistmas, siis kõige räigema ähvarduse on ta saanud siin koduses Eestis.

scroll to top