Eestlased Itaalias: Treier ja Sassari viskasid Brescia auti ning murdsid poolfinaali, Riismaal on veerandfinaalis selg vastu seina

-Kaspar Treier | (c) Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Nädal tagasi alustati saapamaal hooaja tähtsaimate mängudega. Sel hetkel julgesid vaid väga vähesed loota, et Kaspar Treier ja Sassari võiksid Serie A veerandfinaalis tugevale Bresciale hambaid näidata. Ometigi suudeti lükata spordisõprade skeptilised ootused täiesti kummuli. Serie A2-s alustati veerandfinaalidega ja kahjuks algas mõnelgi meie mehel läinud nädalal suvepuhkus. Kuidas täpsemalt korvpallielu Itaalias veereb, saad teada antud kirjatükki lugedes.

Itaalia kõrgliigas vormistasid suurüllatuse Kaspar Treier ja Sassari Dinamo, kes panid veerandfinaalseerias selili tugeva Brescia. Kui Brescia kodusaalis võitsid mõlemad meeskonnad ühe kohtumise, siis Sassaris polnud külalistel väljakuperemeeste rünnakute vastu arstirohtu varnast võtta.

Reedel peetud seeria kolmandas kohtumises läks Sassari oma teed teisel veerandajal, mille võitis suurelt 24:9. Kolmas mänguperiood kuulus võõrustajatele 33:15 ja sellega oli ka mäng tehtud. Lõpusireeni kõlades näitas tabloo Sassari ülisuurt 98:68 (23:25, 24:9, 33:15, 18:19) võitu. Treier teenis korralikult mänguaega, viibides platsil 17 minutit. Selle aja jooksul viskas Eesti koondislane 4 punkti (kolmesed 1/3, vabavisked 1/2), noppis 4 lauapalli ja jagas 2 tulemuslikku söötu.