fbpx
Close

INTERVJUU | Saarlane Eke Rüütel jõudis Itaalia ja USA kaudu profilepinguni mulluse Meistrite liiga võitjaklubiga

-Eke Rüütel | Foto: Erakogu

203 cm pikkune Eke Rüütel on üks neist Eesti korvpalluritest, kes on otsustanud oma karjääri üles ehitada välismaal. Sel suvel selgus, et 19-aastane saarlane alustab uut hooaega Saksamaal Bonnis. Intervjuus Korvpall24.ee portaalile rääkis Rüütel, kuidas selline üleminek sündis, milline saab olema eestlase side põhimeeskonnaga ja kus ta peamiselt mänguminuteid hakkab teenima.   

Saaremaalt pärit noormees alustas korvpalluriteed Orissaares. Sealt edasi suundus Rüütel Itaaliasse, kus pallis esiliiga klubi Pistoia Basket 2000 ridades. Eelmisel aastal mängis eestlane ookeani taga Miamis Immaculata-La Salle’i keskkoolis. Pärast aastat USAs otsustas saarlane Euroopasse naasta ning suvel õnnestus sõlmida leping kuulsa Saksamaa klubi Bonniga.

Uurisime Rüütlilt, milline on elu Saksamaal ja missuguse mulje on jätnud senised treeningud. Samuti puudutame eestlase rolli uues klubis ning saame selgust, kas on tõenäosust näha saarlast järgmisel hooajal ka Saksamaa meistriliigas Bonni põhitiimis. Muuhulgas toob Rüütel välja, millised on tema tugevused ja nõrkused korvpalliväljakul ning kui olulisel kohal on Bonni linnas korvpall. Lisaks saame teada, mis eesmärgid on eestlane endale seadnud peagi algaval hooajal ning karjääris pikemalt.

scroll to top