INTERVJUU | Tartu punktikütt Jitaurious Gordon: Euroopas on kaitse tähtsam kui rünnak, keegi ei lähe kedagi üle viskama

-Jitaurious Gordon | Foto: Siim Semiskar

Kuna Tartu Ülikool Maks & Mooritsal on Märt Rosenthal jalavigastusega pikemalt väljas, siis peab tagaliinis kandma suurt raskust plahvatuslik 24-aastane ja 183 cm pikkune ameeriklane Jitaurious Gordon. Mänge otsustada talle meeldib ning seda näitas ka Paf Eesti-Läti liiga pronksimatš.

Lõppenud Eesti-Läti liiga hooaja saagiks jäi hooaja esimesel poolel mõnda aega Leedu kõrgliigatiimis Gargždai pallinud Gordonil 25,5 minutiga keskmiselt 19,8 punkti, 5 lauapalli ja 3,2 korvisöötu kokku 12 mängus, mis ta pärast tiimiga liitumist jõudis kaasa teha. Kohe pärast seda käima läinud eestikate play-off’is tõi Gordon veerandfinaalseerias Keila vastu kolmes mängus keskmiselt 20,7 silma, 6,3 lauapalli ja 2,3 söötu.

Korvpall24 rääkis Gordoniga vahetult enne Eesti-Läti liiga pronksimängu, kus ta viskas üleplatsimehena 26 punkti, tuues tartlased 63:60 võidule. Mees tuli siia liigasse möllama tugeva Leedu liiga kogemuse pealt ja ütles, et mäng Kaunase Žalgirisega näitas talle väga hästi tema puudused ära. Nende kallal on mees tööd teinud ja saanud eestikate ajaks loodetavasti teravasse vormi.