fbpx
Close

INTERVJUU | Tydus John Verhoeven elukvaliteedist Eestis, Viimsi parimatest viskajatest ja ülikoolis peavalu põhjustanud eestlasest

-Tydus Verhoeven | Foto: Martti Vaidla

USA üliõpilasliigas NCAA-s tubli rollimängija olnud Tydus John Verhoeven (206 cm, 25-aastane) on Viimsi korvpalliklubis tõusnud kiiresti põhimeheks. Viimsis on tema saagiks keskmiselt olnud 26,5 minutiga 11,9 punkti, 8,7 lauapalli ja 2,1 kulpi mängus. Need näitajad on ka paremad sellest, mida ta suutis näidata Portugalis, kus ta käesolevat hooaega alustas. 

Korvpall24.ee portaal istus ameeriklasega maha pärast Viimsi klubi treeningut. Esmalt tegime selgeks, kuidas käib perekonnanime hääldus (verhuuven – toim.) ning seejärel uurisime, kas mehel on juured kuskilt Hollandist. Ülikoolis antropoloogiat õppinud Verhoeven ei teinud saladust, et juurte uurimine pakub ka talle endale palju huvi.

Korvpallur rääkis veel seda, kuidas ta Viimsisse sattus ning kes eestlastest valmistas talle ülikoolikorvpallis palju peavalu. Lisaks on Verhoeven vaimustuses Eesti kultuurist ning siinsetest fännidest. Ta kinnitas, et eestlased on kindla peale korvpallirahvas.

scroll to top