fbpx
Close

INTERVJUU | USA-s järgmist sammu teha ihkav Hannes Saar: enne ma polnud kõige suurem kiire korvpalli fänn

-Hannes Saar | Foto: Todd Moore

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa korvpallimeeskonnas juba kolmel hooajal ka koduse kõrgliiga taset tunda saanud 21-aastane tagamängija Hannes Saar õpib ja mängib teist hooaega ookeani taga Barton Community College’is. Tänavusel hooajal oma tiimi üheks liidriks olev Saar tahab selle hooajaga mängida ennast mõne NCAA I divisjoni kooli ridadesse.

Tänavu on Saar senise 23 kohtumisega junior college sarjas kogunud keskmiselt 30,7 minutit, 10,7 punkti, 6,2 lauapalli, 2,9 resultatiivset söötu ja 1,7 vaheltlõiget. Korvpall24 portaal tegi Saarega intervjuu, kus uurisime, mis tase see JUCO sari on ning kuidas see üldisesse USA kolledžikorvpalli pilti paigutub.

Saar rääkis pikemas usutluses, kuidas tal seni Bartoni meeskonnas läinud on, mida see junior college liiga endast kujutab, mis on see saladus, miks Ameerikast nii palju korvpallureid sirgub, kuidas on ookeani taga veedetud aeg muutnud tema mängustiili ja eelistusi, kuidas USA-s suhtutakse Euroopa korvpalli, kas Kerr Kriisa ongi Ameerikas nii tuntud, nagu siit vaadates kohati tundub, ning mis temast pärast tänavust hooaega peaks edasi saama.

scroll to top