fbpx
Close

Hannes Saar: lähen harjuma USA korvpalliga, et ülikoolis oleks lihtsam

Avatar
-Hannes Saar | Foto: Ekraanitõmmis

Reede hommikul avaldasime uudise, et Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna noormängija Hannes Saar siirdub uueks hooajaks suure lombi taha USA-sse DME Sports Academy nimelisse akadeemiasse. 18-aastane ja 197 cm pikkune tagamees sõnas Tartu klubi Facebooki lehel, et eesmärk on ennast valmis seada kolledžikorvpalliks.

“See on prep school ehk põhimõtteliselt ettevalmistus ülikooliks. Lähen sinna trenni tegema ja harjuma USA korvpalliga, et ülikoolis oleks lihtsam,” sõnas septembris ookeani taha lendav Saar, kes varasemalt on Ameerikas käinud erinevates korvpallilaagrites. Otseselt koolitööd DME akadeemias ei tehta, kuid valmistutakse paar korda nädalas SAT testi jaoks, mida on vaja ülikooli sisseastumisel.

“Nii palju, kui ma nendega rääkinud olen, pööratakse akadeemias rõhku rohkem individuaalsele arendamisele. Seal on Jordaania treener ja viljeletakse ka euroopalikku korvpalli. Miinimum, mis garanteeritakse, on 35 mängu, aga võib ka rohkem tulla,” selgitas Saar. “Mängitakse prep school’ide liigat, aga käiakse palju ka turniiridel, et ülikoolidele mängijaid näidata.”

Tartus keskkooli lõpetanud Saarel oli tegelikult esimese hooga lennukam eesmärk: “Mul oli esialgu plaan minna ülikooli, aga koroonaviiruse ja teiste kokkulangemiste tõttu kukkus see ära. Ma ei saanud vajalikke teste teha. Lõpuks Tartus tuttav mees Todd Abernethy soovitas mind DME akadeemia treeneritele ja nii see tekkis.”

Lapsepõlves koos Kerr Kriisaga Tartu noortesatsides väljakut jaganud Saar loodab USA-s kohata ka oma kunagist mängukaaslast, kuigi Kriisa koduks saav Arizona ülikool asub hoopis Ameerika läänerannikul. “Kuulsin, et me läheme Arizonasse turniirile, kus saavad kokku top15 prep school’id. Äkki seal on võimalik näha. Üksteise vastu me veel mängida ei saa, sest tema on ikkagi ülikoolis, aga järgmine aasta miks mitte. Seal on palju eestlasi, kelle vastu tahaks mängida,” lootis tagamees

Ülikoolilinnas Tartus sai Saar viimased kolm hooaega kaasa lüüa kõrgliigameeskonna treeningutel ning lõppenud hooajal oli juba ka paljudes mängudes rotatsioonis sees. Kokku sai noor mängumees kirja 12 kohtumist ja kogus nendes keskmiselt 11,5 minutiga 2,2 punkti, 1,1 lauapalli ja 0,4 söötu. “Tartust on palju kaasa võtta, sest meeste vahel mängimine on hoopis teine kogemus. Omavanuste seas on sellevõrra ehk lihtsam. Kogemust on rohkem,” uskus Saar.

scroll to top
Inline
Inline