fbpx
Close

Kuuekordne Euroliiga võitja soovib sarjast ootamatult lahkuda

Avatar
-Ateena Panathinaikos | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Kuuel korral Euroliigas triumfeerinud Ateena Panathinaikoses on hetkel segased ajad. Kui veel juuni alguses arvas Euroliiga juht Jordi Bertomeu, et Kreeka suurklubi jätkab Euroopa tugevaimas klubisarjas mängimist, siis eile teatas Panathinaikos ametlikus kirjas, et soovib Euroliigast lahkuda. 

Selle nädala jooksul on Kreeka pealinnast tulnud mitmeid uudiseid, mis tekitavad küsimusi klubi tuleviku osas. Teisipäeval teatas Panathinaikose omanik Dimitris Giannakopoulos, et klubi on müügis 25 miljoni euroga. Samal päeval lõppes ka nädalaid kestnud spekulatsioon, kui sai kinnitust, et aastaid Kreeka hiiu eest pallinud klubi raudvara Nick Calathes sõlmis Barcelonaga kolme aastase lepingu. Sellele järgnes neljapäeval Panathinaikose president Manos Papadopoulose allkirjastatud kiri, milles klubi teatas ametlikult, et nad ei soovi enam Euroopa tugevaimas klubisarjas mängida ja soovivad oma litsentsi ning osaluse Euroliigas lõpetada. Põhjusena tõi klubi välja, et sarjas mängimine pole neile kasulik.

Panathinaikos on üks üheteistkümnest Euroliiga klubist, kes mängib Euroopa tugevaimat klubisarja litsentsi alusel. Hetkel kehtiv leping sõlmiti 2015. aasta novembris kümneks aastaks. See lubab klubil oma litsentsi ja osalust müüa enne lepingu lõppemist.

Juhul, kui Tiit Soku ja Aivar Kuusmaa kunagine koduklubi Euroliigast peaks lahkuma, annab see võimaluse uuele tulijale. Panathinaikosest vabaks jäävale kohale on soovi avaldanud juba pikalt Euroliiga kohta jahtiv Belgradi Partizan. Ka Serbia klubi president Ostoja Mijailovic teatas eile, et kui koht vabaneb, on nemad valmis.

 

scroll to top
Inline
Inline