Isiklikke rekordeid uuendanud Tass aitas kodumeeskonna väärt võiduni

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis käisid Eesti aja järgi laupäeva varahommikul oma kodumeeskondade eest väljakul Matthias Tass ja Artur Konontšuk.

Suurepärase esituse teinud Tass aitas Saint Mary’s Gaelsi väärt võiduni, kui koduplatsil alistati 81:73 siiani täiseduga jätkanud Utah State Aggies. Koduvõistkond kaotas tasavägiselt kulgenud mängu avapoolaja 34:36 ja veel kolm minutit enne lõppu oldi punktiga taga. Kohtumise lõpetas Saint Mary’s aga 15:6 spurdiga. Associated Pressi ja USA Today poolt koostatavates edetabelites asub Utah State kõrgel 15. kohal.

Algviisikus alustanud Tass viibis väljakul 25 minutit, mille jooksul viskas ta 15 punkti (kahesed 7/11, vabavisked 1/2), võttis 4 lauapalli, jagas kaaslastele 5 resultatiivset söötu, blokeeris 3 vastaste pealeviset ja tegi 2 vaheltlõiget. 15 punkti on tema ülikoolikarjääri paremuselt teine tulemus, resultatiivsete söötude ja viskeblokeeringute osas uuendas eestlane aga oma isiklikke rekordeid. Negatiivse poole peale jäid 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Saint Mary’s jätkab hooaega seitsme võidu ja ühe kaotusega.

Artur Konontšuki kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles lõpetas Bahama pealinnas Nassaus toimunud Battle 4 Atlantis miniturniiri kaotusega, kui seitsmenda koha mängus jäädi 68:83 alla Alabama Crimson Tide’ile. Poolajaks oldi küll taga vaid 35:38, kuid kaotusseisust Southern Miss enam välja tulla ei suutnud.

Algviisikusse kuulunud Konontšuk sai mänguaega 17 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele 8 punkti (kolmesed 2/4, vabavisked 2/2), 2 lauapalli, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja üks isiklik viga.

Southern Miss kaotas Battle 4 Atlantis turniiril kõik kolm kohtumist ning jäi viimaseks ehk kaheksandaks. Kogu hooaja saldo on meeskonnal kaks võitu ja kuus kaotust.

Üliõpilasliiga NJCAA kõrgeimas divisjonis oli eile hilisõhtul võistlustules Johanna Eliise Tederi kodunaiskond South Plains Lady Texans, kes alistas neutraalsel väljakul 66:46 Snow Lady Badgersi. South Plains võitis korvidevaese avaveerandi 8:4, juhtis poolajaks 26:20 ning enne viimast kümmet minutit 46:35.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Teder pääses platsile 17 minutiks, kuid punktiarvet avada ei suutnud, eksides ühel lähi- ja ühel kaugviskel. Eestlanna arvele kogunes 2 resultatiivset söötu, üks blokeeritud pealevise, 2 pallikaotust ja üks isiklik viga.

NJCAA edetabelis lausa teisel kohal asuv South Plains on võitnud kõik üheksa senist kohtumist.