Veiko Simm vedas Hito esimese võiduni, Kuusmaa alistas treenerite duellis Soku

-Veiko Simm | Foto: Siim Semiskar

Sel neljapäeval ja reedel olid võistlustules kõik Saku I liigas osalevad meeskonnad, kui neljapäeval leidis aset üks ja reedel viis kohtumist. Peale kaheksandat vooru on kõik võistkonnad võiduarve avanud, kõige värskemalt sai sellega hakkama KK HITO/BC Karjamaa.

Kadrina Karud – Betoonimeister/SK Nord/Cramo 84:66 (17:22; 22:14; 20:10; 25:20)

Värskelt Kadrina uueks peatreeneriks saanud Aivar Kuusmaale ja Karudele sõitsid külla olümpiavõitja Tiit Sokk ja Betoonimeister/SK Nord/Cramo. Nimekate ja tituleeritud juhendajate selle hooaja esimeses duellis jäi peale Kuusmaa, kes tüüris oma hoolealused pärast nutust hooaja algust (kuus kaotust) teise järjestikuse võiduni.

Avaveerandaja (17:22) kaotanud Karud pöörasid poolajapausiks jõudude vahekorra enda kasuks (39:36). Austin Dwight Wrighten kasvatas kolmandal veerandil Kadrina eduseisu esmakordselt kahekohaliseks (57:46). Siim Laur küll vähendas seda (59:53) neljanda veerandi alguses, visates 7 punkti järjest, aga Kristen Meister kindlustas võõrustajate eduseisu kahe järjestikuse kaugviskega taaskord 10-punktiliseks (65:55), mida suudeti lõpuvileni hoida ning kasvatadagi.

Kadrina suurimad korvikütid olid Austin Dwight Wrighten (22 p, 14 lp) ja Lauri Mets (17 p, 10 lp). Betoonimeistrit vedas tavapäraselt Siim Laur (25 punkti).

KK Hito/BC Karjamaa – Tartu Kalev/Estiko 80:62 (19:6; 29:15; 10:21; 22:20)

Siiani kõik kohtumised kaotanud KK Hito suutis vaatamata arvulisele vähemusele (mängule mindi seitsmekesi Tartu Kalevi kümnemehelise koosseisu vastu) mängu algusest peale kindlalt domineerida, esimese 6,5 minuti jooksul lubati Tartul visata vaid kaks punkti (16:2). Esimene veerand kuulus 19:6 KK Hitole, poolajaks juhiti koguni 48:21. Teine poolaeg oli ida-virumaalastele sisuliselt võidu vormistamine.

Võitjameeskond näitas head visketabavust (visked väljakult 50%) ja kontrollis lauda (47-30), samuti jagas rünnakul palli meeskondlikumalt (19 rs – 10 rs).

KK Hito parim oli 21 punkti ja 11 lauapalliga Veiko Simm, kaksikduubliga sai lisaks temale hakkama ka Edvard Trumm (12 p, 14 lp). Tartu Kalevil tõi Marten Järvik 22 punkti.

Balteco – Paide Viking Window 97:103 (15:23; 23:24; 23:10; 22:26; 9:9; 5:11)

Esimese lisaaja lõpus oli Paidel võimalus võit kindlustada, kui Kustas Põldojal oli 20 sekundit enne perioodi lõppu seisul 89:92 kasutada kaks vabaviset. Põldoja viskas need mööda ning esimese lisaaja viimasel rünnakul tegi Kaspar Rätsep kolmepunktiüritusel vea Rauno Tikkole, kes realiseeris kolm vabaviset, viies mängu teisele lisaajale.

Sarnaselt eelmisele perioodile, olid ka teise lisaaja lõppfaasis Kustas Põldojal kasutada vabavisked, kuid erinevalt eelmisest korrast ta tabas need, tuues Paidele raske 103:97 võidu.

Paidel tõid tervelt seitse mängijat kahekohalise arvu punkte, neist enim Rauno Nurklik (18) ja Kaspar Rätsep (16). Balteco poolel oli resultatiivseim Erik Luts 33 punktiga (lisaks 13 lauapalli), Kiur Akenpärgi arvele kogunes 24 silma.

Teised kohtumised:

G4S Noorteliiga – Tartu Ülikool/Kuremaa SK 81:97 (18:22; 15:27; 28:19; 20:29)

KK Viimsi/Noto – Eesti Maaülikool/Skarcon 76:74 (19:14; 25:13; 21:25; 11:22)

KA Tallinna Kalev/TSK – Tamsalu Los Toros/TalTech 71:66 (13:12; 17:12; 18:32; 23:10)