fbpx
Close

Jaak Karp meenutas heitlust NBA staaride Finley ja Stoudamire’ga: nende soojendus oli nii muljetavaldav

Avatar
-Jaak Karp | Foto: Siim Semiskar

Korvpallipodcastis “Möödavise” käis sel nädalal külas Rapla korvpalli hing ja süda Jaak Karp, kellega klubijuhi tegemiste kõrval meenutasime ka tema mängijakarjääri. Enda tipphetkeks peab mees ise pääsemist 1993. aastal Buffalos toimunud universiaadile, kus Eesti meeskond sai kõrge 10. koha.

“Kuna ma oma korvpallurikarjääri jooksul väga kõva mängumees polnud, siis kui on vaja natukenegi tõestada, et natukenegi asja jagasin, siis selle loo pean letti käima,” naeris Karp stuudios teemat alustades.

“Käisime 1993. aastal Eesti meeskonnaga Buffalos tänase nimega universiaadil. Seal USA-ga ühte alagruppi saamine oli suur-suur asi. Mul mäluga pole hästi, aga mingid hetked on meeles. Vastu pandi meile korralik USA üliõpilastest all-star võistkond, siis soojenduse ajal sai suuremalt osalt tegeletud vastaste soojenduse vaatamisega. See oli nii muljetavaldav,” meenutas Karp.

Ta jätkas: “Mul nimedega pole hästi, aga aastaid hiljem sain Indrek Ruudult teada, et seal mängisid teiste seas Michael Finley ja Damon Stoudamire, kellel pärast olid väga korralikud NBA karjäärid. Ise ma ei teadnud nendest nimedest midagi.”

Tõepoolest, USA üliõpilaskoondis alistas toona Eesti oma turniiri teises mängus kindlalt 107:59, eelpool mainitud Finley skooris jänkide parimana 17 punkti. USA meeskond lõpetas turniiri kaotuseta, kui finaalis teeniti oma seitsmes võit numbritega 95:90 legendaarse Steve Nashi juhitud Kanada vastu.

Kui toona 20-aastane Finley ja alles 19-aastane Stoudamire tegid hiljem sellest kooslusest kõige vägevamad NBA karjäärid, siis kuulsaid mehi oli tiimis veelgi. Näiteks hiljem samuti NBA-sse jõudnud Antonio Lang, Ed O’Bannon, Eric Piatkowski, Shawn Respert ja Carlos Rodgers. USA toonase koondise tulemused ja koosseisu leiab SIIT.

“Aitäh treenerile, kes usaldas mind natukeseks ajaks ka väljakule. Mul õnnestus ka neli punkti skoorida,” lõpetas Karp oma meenutuse positiivsel noodil.

Marko Parkonen torkas seejärel Karbile muiates: “Sa mainisid, et vaatasid ameeriklaste soojendust. See pole midagi. Aasta varem olümpiafinaalis üks Leedu mängumees tegi mängu ajal vastastest pilti. Ainult soojenduse vaatamine on päris okei.”

Kuula “Möödaviske” saadet:

scroll to top
Inline
Inline