fbpx
Close

Jaak Salumets: vaid Eesti-Läti liiga meie korvpallitaset ei tõsta

-Jaak Salumets | Foto: Ekraanitõmmis

Tallinna TV saates “Spordisõbrad” käis sel esmaspäeval Eesti Korvpalliliidu president Jaak Salumets, kes rääkis veidi Eesti-Läti Korvpalliliiga teemadel ning vastas ka küsimusele, millal jõuab eestlasest mängumees taas unistusteliigasse NBA.

“Liiga alustas väga keerulisest seisust. Kui Balti liiga tänu leedulastele lagunes, siis lätlased pakkusid seda varianti ja meie ütlesime okei. Suvi oli väga pingeline, et saada asi startima. Mängud ja rahvaarv näitavad, et huvi on kasvanud,” rääkis Salumets praeguseks kuu aega rahvast paelunud kahe naaberriigi ühise võistluse kohta.

Alaliidu president tõmbas veidi tuure tagasi, kinnitades, et ainuüksi põnevam ja tihedam meistriliiga Eesti korvpalli haljale oksale ei aita: “Päris üks-ühele ei ole nii, et vaid ühine liiga korvpallitaset tõstab. Olen jälginud noorte korvpalli ja teist ning esimest liigat ning need tasemed on tõusnud,” uskus Salumets, et ainuüksi ühest võistlusformaadi muudatusest veel kõik positiivseks ei pööra, kuid Eesti korvpall on siiski õigel teel.”

Salumets sõnas, et Eesti korvpallis jäi vahepeal noortega töö tagaplaanile ning need ajad tabasid meid väga valusalt. Küsimuse peale, millal jõuab järgmine eestlane maailma parimasse liigasse NBA, vastas Salumets: “Plaanerida seda ei saa. Need mehed, keda siin NBA draftiga seostatakse, et kohe-kohe… need mehed peavad väga palju tööd tegema. Ei tasu põdeda, küll see aeg tuleb, kus meie mehed leiavad tee NBA-sse.”

scroll to top