fbpx
Close

Tartu Ülikooli KK U13 poisid võitsid nädalavahetusel Balti liigas kõik mängud

-Tartu Ülikooli Korvpallikool U13 korvpallivõistkond | Foto: basket.ut.ee

-Tartu Ülikooli Korvpallikool U13 korvpallivõistkond | Foto: basket.ut.ee

Lõppenud nädalavahetusel mängisid Tartu Ülikooli Korvpallikooli 2006. aastal sündinud poisid hooaja esimesel Balti liiga etapil Lätis, Madonas, kus võideti kõik viis kohtumist.

Esimene mäng TTÜ-ga tõotas kõige muud kui head. Tartu esindus ei saanud ennast kuidagi käima ning kaotusseis venis üle kümne punkti. Siiski lõi välja Tartu vaim ning poisid tulid mängu tagasi ja võtsid lõpuga magusa 44:40 võidu. Teine mäng Madona vastu kujunes suhteliselt kergeks – tulemuseks võit 66:34, kirjutab basket.ut.ee.

Laupäeva hommikul võideti isuka mänguga lätlaste Valmierat 60:46. Õhtuses kohtumises oli vastaseks Miglinieksi Korvpallikool. Üles-alla käinud võitluses oli Tartu pidevalt veidi juhtimas, aga korralikult eest ei saadud. 40 sekundit enne lõppu tundus, et kindlalt nelja punktiga ees olles on võit käes. Ent vastased viskasid kiirelt kaks korvi ning said ka õiguse vabaviskele, mis ei tabanud. Viimane rünnak jäi tartlastele ning õnnega pooleks tabas Romel Savi ründelauast saadud palli põhimõtteliselt koos lõpusireeniga ja tõi magusa 45:43 võidu Tartule.

Etapi viimane mäng oli soomlaste Raholan Pyrkiva vastu. Ka nendega oli kõva lahing, mille Tartu suutis lõpus siiki enda kasuks pöörata tulemusega 64:51.

Nädalavahetuse mängude kokkuvõtteks kirjutati Basket.ut.ee lehel: “Saab öelda, et püüame hoida kõrget tempot, vahel see ka õnnestub. Küll aga tuleb sisse eksimusi lihtsates kohtades – näiteks põrgatame aeg-ajalt üksteisele otsa või söödame valesöödu, kui kaitse otseselt ei sega. Paremaks on läinud lõike peale söötmine ning üle välja pressing. Kõik sellised mängud annavad kogemusi ja julgust juurde.”

Mänge saab järgi vaadata SIIT.

Statistika ja liiga koduleht on SIIN.

scroll to top