fbpx
Close

Janari Jõesaar: ikka tahaks ju NBA-sse jõuda, kasvõi karjääri viimastel aastatel

-Janari Jõesaar | Foto: Siim Semiskar

-Janari Jõesaar | Foto: Siim Semiskar

Korvpallipodcastis “Möödavise” käis sel korral külas tänavusel hooajal BC Kalev/Cramo meeskonnas VTB Ühisliigas järjest ilusamaid esitusi pakkuv ääremängija Janari Jõesaar. 26-aastane ja 198 cm pikkune hea füüsisega korvpallitalent pole veel endiselt maha matnud võimalust teenida kunagi välja ka võimalus astuda väljakule NBA kohtumises.

“Eelnevad kaks aastat, kui ma mängisin (Donaldas) Kairyse käe all, siis muutus asi selliseks, et meile toodi head välismängijad ja mina olin täielikult rollimängija. Ma tunnen siiani, et ma ei saa päris oma potentsiaali välja mängida,” sõnas Jõesaar ambitsioonikalt.

“Võimalik jah, et treeneri silmis ma pole nii hea kate-kattest mängija ja pallikäsitlus pole selline, (mida vaja). Aga ise ma tunnen, et suudan rohkemat korda saata. Tänavuse hooaja algus oli rabe, kuna käisin jalaoperatsioonil ja suvel kaks kuud väga midagi teha ei saanud,” rääkis Jõesaar ja lisas, et seejärel oli tahtmine taas kiirelt vormi tõusta, aga koormuseid tõsteti liiga ruttu ja põlved hakkasid märku andma.

“Treener (Roberts Štelmahers) nägi, et ma pole valmis selliselt paugutama nagu ma seda võib-olla praegu teen. Seetõttu olid ka minu mänguminutid ja roll ebastabiilsed. Aga nüüd on minemas paremuse poole,” rääkis Jõesaar.

Eesmärk on mehel ikkagi ühel hetkel taas välismaale siirduda ning seal ka ennast kehtestada. Seetõttu agent otsib võimalusi ka hooaja keskel ning lepingus Kalev/Cramoga on mängumehel sees punkt, mis lubab tal parema pakkumise korral piiri taha siirduda.

Jõesaar teab, mida tal veel vaja teha on: “Füüsis on kindlasti väga tähtis. Mul on vaja massi veidi juurde saada ning plahvatuslikust ja kiirust. Kindlasti pallikäsitlus ja mentaalset poolt arendada. Tegelikult on palju asju, mida vaja paremaks saada. Täiuslikkuseni on veel pikk tee.”

Sihid on 26-aastasel mehel ambitsioonikad: “Eks kindlasti on peas korrektuure tehtud, aga ikka ju mõtled kõrgelt. Ikka tahaks ju NBA-sse jõuda, olgu siis kasvõi karjääri viimastel aastatel. Aga kindlasti tahaks Euroliigas mängida. Proovin sinna saada ja äkki siis õnnestub korra ka NBA-s kätt proovida.”

Kuula saadet:

scroll to top