VIDEO | Kotsar tegi hea esituse ja aitas South Carolina võiduni suurima rivaali üle

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis teenis magusa võidu Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond South Carolina Gamecocks, kes alistas võõral väljakul 67:54 igipõlise rivaali Clemson Tigersi.

South Carolina võitis tasavägise avapoolaja 28:26 ning pani oma paremuse lõplikult maksma teisel mänguperioodil. Viimase kuue ja poole minuti jooksul ei lastud Clemsonil mängust ühtegi korvi visata.

Algviisikus alustanud Kotsar sai mänguaega 36 minutit, mille jooksul viskas 11 punkti (kahesed 3/7, vabavisked 5/9), võttis meeskonna parimana 7 lauapalli ja andis 2 resultatiivset söötu. Eestlase arvele kogunes ka 3 pallikaotust ja sama palju isiklikke vigu.

Lõuna-Carolina kahe suurima ülikooli vastasseisu jälgis tribüünidel 6394 pealtvaatajat. Viimati sai South Carolina Clemsonist jagu 2015. aasta detsembris. South Carolinal on nüüd kirjas seitse võitu ja neli kaotust, Clemsonil aga viis võitu ja viis kaotust.

NJCAA kõrgeimas divisjonis käisid platsil Indrek Sunelik ja Johanna Eliise Teder, kelle koduvõistkonnad teenisid vastavalt napi ning kindla võidu.

Suneliku kodumeeskond Northwest Florida State Raiders alistas Gainesville’is toimunud miniturniiril Daytona State Falconsi 80:79. Avapoolaja 39:43 kaotanud Northwest Florida State’ile tõi võidu Marseilles Castoni tabav vabavise poolteist sekundit enne lõppu. Eestlane sekkus pingilt 21 minutiks ning sai kirja 5 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/4), 2 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, 2 vaheltlõiget, 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Tederi koduvõistkond South Plains Lady Texans võõrustas Dodge City Conquistadorsi ja alistas vastase lausa 106:50. Kodunaiskond juhtis avaveerandi järel 21:7, poolajaks 52:14 ja enne viimast kümmet minutit 81:28. Vahetusmängijate pingilt alustanud Teder pääses väljakule 26 minutiks, mille jooksul kogunes tema arvele 11 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/4, vabavisked 6/6), üks lauapall, 6 resultatiivset söötu, 3 vaheltlõiget, 4 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

South Plains jätkab 14 mängu järel täiseduga, Northwest Florida State on sel hooajal kogunud 10 võitu ja neli kaotust.