fbpx
Close

Järveläinen pikast Hiina turneest: oli hea kogemus, aga päris asja ette ei läinud

Avatar
-Joonas Järveläinen | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas kolmapäeval hooaja avamängu pidanud TalTechi korvpallimeeskond viskas Valmiera Glass VIA vastu ladusa rünnakuga küll 100 punkti täis, kuid lasi endale visata veel rohkem ning pidi vastu võtma 100:103 kaotuse. Kodumeeskonna poolel säras ilusa viskekontserdiga üle mõne aja taas ülikoolitiimis palliv Joonas Järveläinen.

“Minule jäi tunne, et olime natuke loiud. Eks see Hiina reis… praegu on küll nädal aega möödas, aga tunda on, et see on veel natuke sees. Eriti just tagasisõit,” kommenteeris korraliku visketabavusega (kahesed 7/9, kolmesed 4/9 ja vabavisked 5/7) 31 punkti ja 5 lauapalli kirja saanud ääremängija Korvpall24.ee portaalile.

Kuigi TalTech asus lõpu eel 100:99 kohtumist juhtima, siis kahel rünnakul järjest tehti valusad pallikaotused, millega lubati lätlastel võit võtta. “Need kaks viimast olukorda otsustasid küll mängu, aga oleksin oodanud, et mängime ise paremini. Eriti just kaitses. Olgem ausad, sellisel nooremapoolsel võistkonnal lasime endale 103 punkti visata. Siin peab peeglisse vaatama ja mitte nende viimase kahe pallikaotuse, vaid kogu mängu pärast.”

Just kaitses on 29-aastase ja 202 cm pikkuse Järveläineni sõnul TalTechil väga suur varu: “Väga loiult mängisime. Füüsiliselt oleme sellest enamaks suutelised, selles pole kahtlustki. Kuidagi väga kergelt tulid neil punktid. Kas neil on siis tõesti nii head viskajad? Seda ma hästi ei usu, pigem vaataks ikka endale otsa. Kindlasti läheb meie mäng paremaks, kui meestel energia tagasi tuleb ja saame rütmi kätte.”

Ülikoolitiimi raskete jalgade üheks põhjuseks on kindlasti umbes nädalapäevad tagasi läbi saanud kolmenädalane Hiina turnee, mis Järveläineni sõnul päris asja ette ei läinud. “Pidime esialgu rohkem mängima. Mängisime viis mängu, pidime saama üheksa. Selle Hiinaga ongi nii, et ei tea kunagi, kuidas läheb. Reisimist oli kõvasti ja noored mehed küll, aga ikkagi see väsitab. Mängud, mis saime, olid head. Treener Gert Kullamäe ütles ka, et hooajaeelsed mängud 3000-pealise publiku ees on asi, mida Eestist ei saa ilmselt kunagi. Oli hea kogemus, aga täie ette päris ei läinud. Oli veidi teistmoodi plaanitud.”

TalTech jäi värskelt ilma oma ühest korvialusest põhijõust Toomas Raadikust, kes siirdus Jaan Puideti kõrvale Rootsi klubisse Jämtland Basket. Järveläineni sõnul on Raadiku taset arvestades see muidugi suur kaotus, aga teisest küljest on olukorral ka omad plussid. “See on keeruline küsimus. Meil ühtepidi oleks koos Toomasega olnud liiga palju mängijaid, vähemalt see on minu isiklik seisukoht. Meil on väga tugev eestlastest koosnev võistkond. Kui Toomas oleks ka siia jäänud, siis ma ei kujutagi ette, kas viimasel ajal nii tugevat ainult eestlastest tiimi ongi üldse olnud. Meil lihtsalt poleks kõigile mänguaega jagunud. Isiklikult mängijana tean et, üks asi on mängida 12 minutit, teine asi on mängida stabiilselt 25 minutit. Kui väsimuse aspekt kõrvale jätta, siis väljakul olles tekib kindlus ja kui seda kõigile vaid näpuotsaga jagub, siis ma ei tea, kas sellest oleks tulnud rohkem kahju või kasu. Toomas on muidugi väga kogenud mängija ja selle liiga kohta väga hea tasemega. Ühel või teisel momendil oleks ta kindlasti olnud suureks abiks, aga mina vaatan seda just rotatsiooni seisukohast.”

Enda 31-punktilist viskekontserti mängumees üle ei tähtsustanud, kuid kinnitas, et taas TalTechi särki kanda on vana hea tunne: “Selle viskamisega on nagu on. Ühel päeval läheb sisse, teisel mööda. Kuidas ma ennast Eestis tagasi olles tunnen? Tuttav õhustik on. Ma olen siin saalis juba päris mitmeid aastaid mänginud ja Valmieraga olen ka elus korduvalt mänginud. Mitte küll selliste noortega, aga ma ei saa öelda, et mingi teistsugune tunne oleks. Ikka nii nagu ennegi oli. Siia tagasi tulla on nagu koju tulla. Kodu on kõigile tuttav koht.”

Järveläinen ja TalTech saavad järgmise võimaluse võiduarve avada laupäeval võõrsil Jurmalas.

scroll to top
Inline
Inline