Vigade tõttu kolm põhimeest kaotanud Tartu Ülikool eurosarja ei pääsenud

-Tartu Ülikool | Foto: Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Facebook

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond kaotas FIBA Europe Cupi kvalifikatsiooniringi korduskohtumises võõrsil Joensuu Kataja Basketile 87:99 (21:27, 17:19, 23:27, 26:26) ega suutnud alagrupiturniirile pääseda. Avamängu 78:72 võitnud tartlased jäid kahe mängu kokkuvõttes Soome klubile alla kuue punktiga.

Esimesel veerandil andis Tartu Ülikool käest avamängus kätte võidetud kuuepunktilise edu ja minut enne avapoolaja lõppu oldi taga juba 31:44. Seejärel tabasid Robert Valge ja Martynas Mažeika mõlemad kaks vabaviset ning viimane vastas ka Kataja tähtmängija Brandon Waltersi kahesele kolmesega. Poolajapausile mindi siiski kaheksapunktilises kaotusseisus (38:46, kahe mängu kokkuvõttes 116:118). Teisel poolajal tartlaste poolt mäng paremaks ei läinud. Enne viimast kümmet minutit 12 punktiga taha jäänud Tartu Ülikool kaotas kolmandal veerandil viie veaga Kregor Hermeti, neljanda algul Adomas Drungilase ja mängu lõpus ka Mažeika.

Viimase arvele kogunes üleplatsimehena 24 punkti, 6 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu, Drungilas viskas 17 silma ning hankis 7 lauapalli. Robert Valge lisas 15, Grantas Vasiliauskas 14 ja Kregor Hermet 7 punkti.

Kodumeeskonna parimad skooritegijad olid Jarred Ogungbemi-Jackson ning Brandon Walters, kes kogusid vastavalt 23 ja 22 punkti. Kaksikduubli teinud Ogungbemi-Jackson võttis ka 12 lauapalli.

Järgmisena kohtub Tartu Ülikool Eesti-Läti korvpalliliigas pühapäeval võõrsil Läti Ülikooliga, kellele hooajaeelses kontrollmängus jäädi alla 67:71.