fbpx
Close

Toomas Raadik saab juhuse tahtel ja kaasmaalase abil uue võimaluse välismaal!

Avatar
-Toomas Raadik | Foto: Siim Semiskar

TalTechi korvpallimeeskond on hooaja hakul ilma jäämas ühest väga olulisest lülist, kui nende korvialune liider Toomas Raadik saab võimaluse ennast proovile panna välismaal. Mullu lühikest aega Saksmaa madalama liiga klubis Iserlohni Kangaroos proovinud Raadikut ootab nüüd ees Rootsi kõrgliiga ja eestlastele tuttav Jämtland Basketi meeskond.

29-aastane ja 203 cm pikkune Raadik veetis viimased nädalad TalTechi tiimiga turneel Hiinas, kust otse siirdus ta Rootsi. “Jämtland oli minust juba suvel huvitatud ja nüüd, kus üks pikkadest sai vigastada, olin ma neil üks esimesi valikuid peamiselt tänu Jaanile,” kinnitas Raadik Korvpall24.ee portaalile, et tema siirdumisel Rootsi oli oluline roll ka pikaaegsel meeskonnakaaslasel Jaan Puidetil, kes tänavuseks hooajaks taas Jämtlandi naasis.

Liigahooaega kahe kaotusega alustanud Jämtlandi meeskonna kohale on kiiresti kerkinud murepilved, kuna 22-aastane ameeriklasest ääremängija Tavrion Dawson sai raske vigastuse ning peatreener Tjörborn Gehrke oli kiirelt sunnitud täiendust otsima hakkama. Ühe mehe õnnetus on teise mehe õnn ning Raadik saab võimaluse minna Jämtlandi meeskonnale appi.

22-aastase ja samuti 203 cm pikkuse Dawsoni näol oli tegemist Jämtlandi ühe peamise ründejõuga, kuid mees vigastas rängalt hüppeliigest ning peab platsilt täielikult eemal olema umbkaudu kolm kuud. Seejärel läheb umbes sama kaua aega, et jalg saaks tagasi endise tugevuse ja liikuvuse.

Jämtlandi tegemisi kajastav korvpalliblogi spekuleeris mitmes artiklis ameeriklase võimaliku asendaja üle, kuid konkreetselt Raadiku nime juttudest läbi ei käinud. Küll meenutati aastate tagant hetke, kui peatreener Gehrke tõi tavapäraste ameeriklastest võõrmängijate asemel meeskonda tundmatu eestlase Jaan Puideti ning pani selle liigutusega täkkesse. Spekuleeriti, et kuna nüüd on meeskonnal täiendus kiiresti vaja tiimi sulanduda, siis eurooplane oleks taas parem valik.

Raadik läheb Rootsi kolmenädalase Hiina turnee pealt, kus peamiselt on tema sõnul mängitud ühe vastasega. “Enamus mängud on olnud Kuuba koondise vastu. Tegemist on füüsilise satsiga, kes julmalt rahmeldab. Nad on mõned TalTechi meeskonna nõrgad küljed kätte näidanud küll. Kolm nädalat on pikk aeg, aga usun, et see kõik läheb tiimile asja ette.”

Hiina riigikorralduse eripärad tegid Raadikul keerulisemaks ka asjaajamise Jämtlandiga. “Siit Hiinast on suhteliselt keeruline asju ajada, kuna paljud programmid on keeldustatud ja asjad ei toimi alati. Praegu on veel vaja passipilte jms, mille edastamine siin on kohati keeruline,” rääkis Raadik Korvpall24.ee portaalile paar päeva enne tehingu teatavaks tulemist.

Raadik tegi eelmisel hooajal TalTechi ridades Eesti-Läti korvpalliliigas kaasa 30 kohtumist ning kogus keskmiselt 28,6 minutiga 17,7 punkti, 5,6 lauapalli ja 1,2 resultatiivset söötu.

scroll to top
Inline
Inline