fbpx
Close

Valmo Kriisa: praegu on NBA-sse lihtsam saada kui Müürsepa ajal

Avatar
-Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

Eelmisel neljapäeval Saku Suurhallis peetud Martin Müürsepa austamismängul “Viimane lahing” kaasa löönud pikaaegne Eesti koondise tagamees Valmo Kriisa, kes võttis pärast matši Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus sündmuse ideaalselt ühe lausega kokku: “Nagu näha oli, liikuda keegi väga ei jõudnud, aga kõik viskasid sisse!”

“Väga vahva oli,” kiitis Kriisa nii mängu ennast kui saalis valitsenud õhkkonda. “Polnud ammu korvpalli mänginud ja oli väga vahva kõvade meestega koos väljakul olla,” lisas mees, kes enda sõnul pallis Müürsepaga viimati koos Rakvere Tarvas hooajal 2009/10, kui ühiselt viidi võistkond ka Eesti meistrivõistluste finaali.

“Ise olen ma nüüd väga vähe korvpalli mänginud. Suvel sai korraks mängitud Soomes üks nädalake seeniorite MM-il, aga üldiselt väga vähe,” tunnistas Kriisa, kuid lisas kohe, et selleks matšiks valmistus ta lausa spetsiaalselt: “Käisin nädalakese… või noh… mõned päevad Ilmatsalu kooli võimlas viskamas.”

Kui palusime Kriisal meenutada Müürsepast ühte kõige ägedamat mälupilti, siis sellega jäi legendaarne tagamees hätta: “Neid on nii palju. Ta on säranud Eesti korvpallimaastikul ikka pikalt ja väga eredalt. Meie mees NBA-s, seda annab järele teha. Arvan, et praegusel ajal on NBA-sse lihtsam saada kui Martini ajal.”

Seejuures kahetseb Kriisa sarnaselt paljude teiste Eesti korvpallifännidega, et Müürsepp ookeani tagant erinevatel põhjustel nii vara tagasi tuli. “Arvan, et ta oleks võinud NBA-s kauem olla. Eks tal ilmselt lõpuks oli see jalaprobleem põhiline põhjus, miks mõned asjad ehk poolikuks jäid,” rääkis Kriisa lõpetuseks.

scroll to top
Inline
Inline