fbpx
Close

Saksamaalt TalTechi naasev Toomas Raadik: ei jõudnud lõpuks tingimustes kokkuleppele

-Toomas Raadik | Foto: Daniela Fett/Iserlohn Kangaroos Facebook

-Toomas Raadik | Foto: Daniela Fett/Iserlohn Kangaroos Facebook

Teisipäeval tuli Saksamaalt uudis, et sealne tugevuselt kolmanda liiga ehk ProB klubi Iserlohn Kangaroos ja eestlasest suur äär Toomas Raadik lepingus kokkuleppele ikkagi ei jõudnud.

Kui augusti lõpus Eesti meedias teade Raadiku Saksamaale siirdumisest levis, siis jäi ekslikult mulje, justkui 28-aastane ja 202 cm pikkune eestlane panigi lepingule allkirjad alla. Tagantjärele saime mehe agendilt Marten Lombiotsalt teada, et esialgu oli tegemist testperioodiga, misjärel klubi senistest kokkulepetest taganes.

“Klubi soovis Toomast näha kahenädalasel try-out perioodil. Algselt olid tingimused kokku lepitud, et kui kõik sobib, siis sõlmitakse leping. Kuid alati kõik ei lähe nii nagu soovitud – ilmselt sooviti ikkagi teist tüüpi mängijat. Kompromissiks pakkus klubi mängijale kehvemaid tingimusi kui algselt lubatud. Kaaludes plusse ja miinuseid otsustasime Kangaroosiga lepingut mitte sõlmida ja minna sõbralikult lahku,” sõnas Lombiots Korvpall24.ee portaalile.

Raadik kommenteeris olukorda sarnaste sõnadega: “Laupäeval mängisime kontrollkohtumise ja pärast mängu olid treener ja mänedžer ning ma ise tulemusega päris rahul. Pühapäeval pidin minema lepingut sõlmima, aga me ei saanud tingimustes kokkuleppele. Nad otsisid pigem puhast tsentrit ja otsustasime sõbralikult lahku minna.”

Eestlase sõnul jäi tal täpsemalt arusaamatuks, millist mängijat klubi täpsemalt soovis leida: “Ma täpselt ei tea ise ka, mida nad ootasid. Ühel hetkel öeldi, et peamine on võitlus, aga lõpuks ikkagi toodi põhjuseks, miks ma ei sobi, et teised kaks pikka esinesed viimases mängus paremini.”

Välismaal saadud kogemusega jäi aga varem Pärnus, Kalev/Cramos ja viimased neli hooaega TTÜ-s mänginud suur äär rahule: “Kogemus oli huvitav, meeskond oma mängustiili poolest sarnanes üsna Eesti tiimidega. Näiteks mäng Müncheni Bayerniga oli kindlasti superkogemus ning seal näidati kohe tiimi tugevused ja nõrkused ära.”

“Kangaroosi serblasest treeneril on võrreldes minu varasemate treeneritega täiesti teistsugused nõuded ja ootused. Temaga sai tehtud ka paar individuaalset trenni ja ta oli suht nõudlik pisidetailide suhtes – jalgade asetus low postis, keha asend jms,” tõi Raadik eraldi välja tiimi peatreeneri Dragan Torbica.

Raadik kinnitas, et hetkeseisuga naaseb ta TTÜ ehk uue nimega TalTechi korvpallimeeskonna juurde, kuna mingil määral oli ta oma senise klubiga ühenduses kogu Saksamaal viibitud aja jooksul.

scroll to top