fbpx
Close

Javtokas Kerr Kriisast: Euroliigaks ta veel valmis pole, kuid võib-olla tõestab, et eksin

-Kerr Kriisa ja Robertas Javtokas | Foto: Siim Semiskar

-Kerr Kriisa ja Robertas Javtokas | Foto: Siim Semiskar

Leedu korvpalli ühest suurkujust Robertas Javtokasest on saanud edukas Kaunase Žalgirise spordidirektor ja see ei jäta puutumata ka Eesti korvpallisõpru. Nimelt endisele võimsale keskmängijale meeldib Žalgirise hoolealuse Kerr Kriisa suhtumine korvpalli ja ta näeb meie mehes suurt potentsiaali.

Javtokas alustas profikarjääri 2000. aastal Vilniuse Lietuvos Rytase ridades ning tõusis ruttu kohaliku liiga parimate keskmängijate hulka. Sellega jäi silma NBA klubile San Antonio Spurs, kes valis ta 2001. aasta draftis 56. valikuna. Ookeani taha pallur aga ei jõudnudki: “Eks põhjuseid oli mitmeid. Kui mind draftis ära valiti, siis tegin suure vea ja sattusin mootorrattaga õnnetusse, mille pärast olin pea kaks aastat palliplatsilt eemal. Kui tagasi tulin, siis olid mõned pakkumised NBA-st, kuid otsustasin karjääri jätkata Euroopas, sest ei soovinud USA-sse pingile istuma minna.”

“Võin öelda, et olen oma karjääriga rahul, kuigi praegu järele mõeldes oleksin võinud ennast NBA-s tegelikult proovile panna küll, kasvõi ühe aasta. Kuid noore mehena arvasin, et küllap järgmisel hooajal jõuan, kuni ühel hetkel avastasin, et keegi polegi minust enam ookeani taga huvitatud,” võttis Javtokas oma pallurikarjääri kokku.

Edasi rääkis leedulane sellest, millised on tema peamised ülesanded spordidirektorina: “Viimasel hooajal mängijana Žalgirises vihjati, et klubi soovib mind spordidirektoriks ja nii ka läks. Põhimõtteliselt tuleb mul tegeleda kõigega välja arvatud meeste treenimine.” Javtokase ülesanne on ka pallurite eest hoolitsemine, et nad ei tunneks millestki puudust. “Tunnen, et selles ametis on mul palju õppida, kuid meeskonna mänedžeri Paulius Motiejunase kõrval on lihtne areneda ning ma ammutan temalt väga palju teadmisi, kuidas hea organisatsioon toimima peab.”

Olles tegev tippklubi toimimise juures, siis treeneriametile pole Javtokas tõsiselt mõelnud: “Ma ei soovi saada treeneriks. On palju mängijaid, kes arvavad, et kui nad on head korvpallurid, siis saavad ka heaks treeneriks. See pole tõsi. Enamasti saavad sellega hakkama mängujuhid…see on nali (muheleb – toim.). Ma lihtsalt tunnen, et see ala pole minu jaoks. Individuaalselt kedagi treenida vahest sobiks mulle paremini. Aga eks aeg näitab, kas see kunagi juhtub.”

Javtokas kinnitas enne 8. septembri kohtumist Kalev/Cramo vastu, et Kerr Kriisa saab Žalgirise põhitiimis oma võimaluse ja nii ka läks. Teatavasti õigustas Kriisa oma valimist korraliku mängu ja kümne punktiga. Kas meie mees ka hooaja sees ennast põhimeeskonna eest näidata saab, seda spordidirektor ei lubanud: “Edasine sõltub kõik temast. Ma valetaks, kui ütleksin, et kontrollkohtumine Kalevi vastu jääks tema ainsaks võimaluseks sel hooajal. Tema huvides on saada tugevates mängudes karastust, kasvõi viieks minutiks platsile. Samas arvan, et Euroliigaks pole ta füüsis veel valmis. Võib-olla ta tõestab, et eksin. Žalgirise trennides saab ta ässade vastu rohkelt võimalusi.”

Kerr Kriisa isiklikult Javtokasele meeldis väga: “Kui ta läheb väljakule, siis annab endast 100% ja katab platsi hästi. Ta on noor ja metsik…selle poole pealt meenutab mulle noort (Šarunas) Jasikeviciust. Kriisa on tugeva natuuriga mängumees, kes suudab ise otsuseid vastu võtta. Samas ta ei muuda veel mehi enda ümber oluliselt paremaks, sest söödab liiga palju. Siiski mina näen temal tulevikku kõrgel tasemel.”

Javtokase sõnul hoitakse noortel eestlastel silma peal: “Hetkel küll Žalgirise huviorbiidis rohkem lootustandvaid eestlasi pole, kuid me skaudime pidevalt ja soovime loomulikult kõiki talente endale haarata, kellest meile kasu oleks.”

scroll to top