Kriisa aitas Žalgirisel anda Kalev/Cramole väärt Euroliiga koolituse

-Kerr Kriisa | Foto: Raivo Tammus

Pühapäeval toimus Saku Suurhallis kauaoodatud kohtumine, kus BC Kalev Cramo võttis mõõtu legendaarselt Kaunase Žalgiriselt. Seoses käimasolevate maailmameistrivõistlustega sõitis nimekas vastane Tallinnasse teise ešeloniga, kuid võttis siiski veenva 95:71 (16:16; 30:13, 25:20; 24:22).

Mängu avaveerand oli mõlema meeskonna poolt kompav ning lõppes viigiseisul 16:16. Ligi 4500 korvpallihuvilise rõõmuks tuli Žalgirise algviisikus platsile Kerr Kriisa, kelle avaveerandaja tegemistesse mahtus ka üks kaunis no-look korvisööt. Teisel mänguperioodil lülitasid külalised sisse Euroliiga käigu ning kerisid poolajaks eduseisu 17-punktiliseks. Kalevlased olid hädas rünnakute lahendamisega, samuti ei läinud läbi kaaslastele mõeldud söödud.

Kohtumise teist poolaega iseloomustab pingevaba õhkkond, mida kasutas hästi ära ka Kriisa. 18-aastane mängujuht tabas kahe minuti jooksul kolm viset ning kogus kolmanda veerandajaga kogu tänase mängu punktisaagi. Otsustav neljandik mängu pinget ei lisanud ning peatreenerid said julgelt kasutada kõiki kohtumiseks üles antud mängumehi.

Kalev/Cramo resultatiivseimaks tõusis Dwight Coleby 14 punkti (visked väljakult 7/9) ja 7 lauapalliga. Aigars Škele lisas 12 silma ja 4 korvisöötu ning kolm kaugviset tabanud Kristjan Kitsing 11 punkti. Ameeriklasest leegionär Antino Jackson tõi kõik oma 9 punkti kaugvisetest ning jagas kaaslastele ka 7 korvisöötu.

Žalgirise ridades tegi enim skoori kauaaegne Leedu koondislane Arturas Milaknis, tabades ilmeksimatult kaugviskeid (5/5) ning kogus 18 minutiga 19 punkti. Kerr Kriisa oli üks kuuest mängijast, kes sai kirja kahekohalise punktisumma. Kriisa arvele jäi 20 mänguminutiga 10 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 2/3), 2 lauapalli ja 2 korvisöötu.

Mängujärgses intervjuus ütles Kriisa Korvpall24.ee portaalile, et jäi üldjoontes enda mänguga rahule. “Algus oli natuke rabe ja endal oli kerge saps sees, kuid mängu käigus läks see ära ning tundsin end platsil mugavamalt. Kokkuvõttes võib rahule jääda küll,” analüüsis Kriisa kohtumise käiku.

Peatreeneri kiituse kohta tema aadressil nentis noor mängumees, et kindlasti annab see enesekindlust edasiseks. “Eks ta ikka annab, kes see ei tahaks, et Šarunas (peatreener Jasikevicius – toim.) sinuga rahul on. Olen trennides vaeva näinud ja tööd teinud, kuid nüüd tuleb edasi panna. Ei saa selle kümne punkti peale jääda ning mõelda, et nüüd on elu ilus. Homme enam keegi ei mäleta seda mängu ja töö hakkab uuesti nullist,” ei teinud Kriisa tänasest heast etteastest kaugeleulatuvaid järeldusi.

Kaunase Žalgiris jätkab hooajaeelset ettevalmistust Türgi turneega, kuhu Kerr Kriisa kaasa ei sõida.