Puidet aitas Jämtlandi võidule, Vehmanen ja Kauhajoki andsid käest 20-punktilise edu

-Jaan Puidet | Foto: Jämtland Basket

Soomes Kauhajokis peetud hooajaeelsel sõprusturniiril said Jaan Puideti ja Kiur Thomas Vehmaneni koduklubid kirja vastavalt võidu ja kaotuse.

Jaan Puideti koduklubi Jämtland Basket alistas tänases sõpruskohtumises Soome kõrgliigameeskonna BC Nokia 102:91 (32:25, 17:17, 27:25, 26:24).

Algkoosseisus alustanud Puidetile jagus mänguaega 25 minutit, mille jooksul viskas ta 4 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 0/2), võttis 3 lauapalli, andis 4 resultatiivset söötu, tegi ühe vaheltlõike ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Negatiivse poole pealt tegi eestlane ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

Jämtlandi parimad skooritegijad olid teist päeva järjest Tavrion Dawson ja Jordan Semple, kes tänases mängus kogusid kumbki 24 punkti. Kaotajate poolel oli resultatiivseim Daniel Dolenc 21 punktiga.

Turniiri võõrustanud Kauhajoki Karhu Basket, kelle ridades mängib Kiur Thomas Vehmanen, kohtus täna Rootsi kõrgliigaklubi BC Luleaga. Eestlase koduklubi võitis avapoolaja 20 punktiga, kuid kaotas lõpuks mängu 93:101 (30:18, 24:16, 15:23, 24:44).

Pingilt sekkunud Vehmaneni arvele kogunes ligi 9 minutiga 2 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/2), üks korvisööt, 2 pallikaotust ja üks isiklik viga.

Kauhajoki parimana tõi Samme Givens 25 punkti, võitjate resultatiivseim oli 26 silma visanud Brandon Rozzell.

Kuna laupäeval alistas Kauhajoki Jämtlandi, teenisid mõlema eestlase koduklubid võidu ja kaotuse.