fbpx
Close

Eestlaste vastasseis välismaal: Vehmaneni koduklubi alistas Puideti oma

-Kiur Thomas Vehmanen ja Kauhajoki Karhubasket korvpallimeeskond 2019/20 | Foto: Karhu Basket Facebook

-Kiur Thomas Vehmanen ja Kauhajoki Karhubasket korvpallimeeskond | Foto: Karhu Basket Facebook

Kiur Thomas Vehmanen (fotol all vasakult esimene) koduklubi Kauhajoki Karhu Basket alustas kodust sõprusturniiri võidukalt, kui esimeses mängus alistati Jaan Puideti tööandja Jämtland Basket 94:75 (27:12, 24:27, 25:10, 18:26).

Sel suvel Eesti esiliigas mängivast KA Tallinna Kalev/TLÜ võistkonnast Soome meisterklubisse siirdunud Vehmanen sekkus pingilt enam kui 12 minutiks ning tabas ainsa sooritatud kahepunktiviske. Lisaks andis ta ühe korvisöödu ning tegi ühe vaheltlõike, 2 pallikaotust ja ühe isikliku vea. Kauhajoki resultatiivseim oli Okko Järvi 16 punktiga.

Rootsi klubi algviisikus alustanud Puideti arvele kogunes 21 mänguminutiga 10 punkti (kahesed 2/7, kolmesed 2/4), 2 lauapalli, üks resultatiivne sööt, 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga. Jämtlandi parimad punktitoojad olid Tavrion Dawson ja Jordan Semple, kes viskasid kumbki 15 silma.

Juulis Jämtland Basketiga taasliitunud Puidet kuulus sama klubi ridadesse ka aastatel 2015-2018. Eelmisel hooajal mängis ta Eesti-Läti korvpalliliigas TalTechi meeskonnas. Jämtland Basket jõudis mullu Rootsi kõrgliigas poolfinaali, kus jäädi alla hilisemale meistrile Södertälje Kingsile.

Lisaks eestlaste koduklubidele võtavad sõprusturniirist osa veel Rootsi kõrgliigaklubi BC Lulea ja soomlaste BC Nokia. Nende omavaheline mäng lõppes Rootsi klubi 114:79 võiduga.

Pühapäeval kell 14.30 lähevad vastamisi Jämtland Basket ja BC Nokia ning kell 17.00 kohtuvad Karhu Basket Kauhajoki ja BC Lulea.

scroll to top