3×3 korvpalli U18 koondis alistas otsustavas mängus Gruusia ja pääses EM-il veerandfinaali

-Eesti 3x3 U18 koondis | Foto: Ekraanitõmmis

-Eesti 3×3 U18 koondis | Foto: Ekraanitõmmis

Gruusia pealinnas Tbilisis peetaval U18 vanuseklassi FIBA 3×3 korvpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril teenis Eesti koondis laupäeval alagrupimängudes võidu ja kaotuse ning pääses kaheksa parema hulka.

Päeva esimeses kohtumises pidi Eesti koondis tunnistama Prantsusmaa paremust tulemusega 20:13. Eesti parimad skooritegijad olid Georg Allemann ja Kasper Suurorg, kes viskasid mõlemad 4 punkti. Marcus Neiland lisas 3 ja Ralf Küttis 2 punkti. Prantsusmaa resultatiivseim oli 7 punkti visanud Leopold Delaunay.

Teises ja otsustavas alagrupimängus mindi vastamisi võõrustajamaa Gruusiaga, kelle üle võeti kindel 21:10 võit. Suurima panuse võiduskoori andis Küttis, kelle arvele kogunes 9 punkti. Neiland viskas Eesti kasuks 5, Allemann 4 ja Suurorg 3 punkti. Kaotajate parim oli Laša Mikeladze 7 punktiga.

Kohapeal koondisele kaasa elavad Eesti noortetreenerid kommenteerisid Korvpall24.ee portaalile kohtumist Gruusiaga selliselt: “Enne, kui kohalikud poisid üldse midagi aru said, oli mäng juba läbi. Meie omad kühveldasid lihtsalt kõik visked sisse!”

Kuna Prantsusmaa alistas Gruusia 22:13, lõpetas Eesti alagrupi teisena ja tagas edasipääsu veerandfinaali. Veerandfinaalis läheb Eesti koondis homme kell 13.45 vastamisi Leeduga, kes alistas täna alagrupimängudes Venemaa 16:12 ja Ungari 21:8.