Viimase sekundi vise jättis U18 koondise 3×3 korvpalli EM-il poolfinaali ukse taha

-Eesti 3x3 U18 koondis | Foto: tanavakorvpall.ee

-Eesti 3×3 U18 koondis | Foto: tanavakorvpall.ee

Eesti koondis koosseisus Georg Allemann, Ralf Küttis, Marcus Neiland ja Kasper Suurorg kaotas Gruusia pealinnas Tbilisis toimuvatel U18 vanuseklassi FIBA 3×3 korvpalli Euroopa meistrivõistlustel veerandfinaalis Leedule tulemusega 14:15.

Eestlased jäid esimese kahe minutiga 0:4 kaotusseisu, kuid said seejärel oma mängu käima ja 3.50 enne lõppu viis Küttise tabav kaugvise Eesti ka esmakordselt juhtima (11:10). Ülejäänud mäng möödus võrdsete heitluses. Leedulastele tõi võidu Gabrielius Celka viimase sekundi otsustav vise.

Eesti koondise resultatiivseimaks tõusis Küttis, kelle arvele kogunes 6 punkti. Neiland ja Suurorg said mõlemad kirja 3 punkti ning Allemann lisas 2 silma.

Vastaste parim oli võiduviske tabanud Celka 7 punktiga.

Leedu kohtub täna kell 17.35 algavas poolfinaalis Ukraina koondisega, kes veerandfinaalis alistas Serbia 19:16.