Jõesaare täpne kolmesekäsi BC Kalev/Cramot CSKA vastu võidule ei aidanud

-Janari Jõesaar | Foto: Siim Semiskar

VTB Ühisliigas võõrustas täna BC Kalev/Cramot Venemaa hiid Moskva CSKA. Legendaarse treeneri Aleksandr Gomelski nime kandvas spordihallis proovis Eesti valitsev meister pakkuda vihast lahingut VTB Ühisliiga ja Euroliiga valitseva meistri vastu. Mäletatavasti läks eelmine omavaheline kohtumine vahetult enne jõule, 22. detsembril Tallinnas, Kalevil täielikult aia taha ja CSKA sai kindla 91:50 seljavõidu. Paraku ei pakkunud Eesti esiklubile üleliia rõõmu ka tänane kohtumine.

Moskva CSKA-BC Kalev/Cramo 81:67 (29:14, 20:25, 23:10, 9:18)

Kuigi esimesed kaks korvi viskasid kodumeeskonna mängijad, suutis Kalev oma mängu kiiresti üles leida ja minna pärast Vinalese kahepunktiviset juhtima 5:4. Kangur suutis Strelnieksi kolmesele vastata keskpositsiooniviskega ja tabloole 7:7 viigi tuua. See oli ka viimaseks külaliste rõõmuhetkeks mõneks ajaks.  CSKA tegi järgnevate minutite jooksul 17:2 spurdi. Esimene veerandaeg kuulus võõrustajatele numbritega 29:14.

Teise perioodi alguses sai BC Kalev/Cramo vahe 11 punkti peale, kui Kurbase pealtpanek tegi seisuks 31:20 kodumeeskonna poolt vaadates. Tänane sünnipäevalaps Howard Sant-Roos viis pärast Vinalese söödu vahelt võtmist CSKA ette juba 16 punktiga ja mõned hetked hiljem olid CSKA edunumbriteks 49:28. Tundus, et mäng läheb täpselt sama rada pidi nagu meeskondade esimene kohtumine Tallinnas. Õnneks tegid külalised Jõesaare kahe kolmese ja Kitsingu kolme tabava vabaviske toel teise veerandaja viimase kahe minuti jooksul 11:0 vahespurdi ja poolajapausile mindi seisul 49:39.

Teise poolaja esimeste korvide eest hoolitsesid taas võõrustajad, visates alustuseks viis vastuseta korvi.  Vinalese läbimineku ja Jõesaare kahe kolmese abil tegid kalevlased 8:2 spurdi ja vähendasid vahe üheksale punktile, seis 56:47. CSKA ei jäänud kahjuks vastust võlgu ja mõni hetk hiljem tegi Koufose vise seisuks 68:47. Järgmisel rünnakul pakkusid ilusa hetke Hillard, kes palli korvi kohale riputas, ja Sant-Roos, kes palli võimsalt ülevalt alla surus. Kolmas veerand lõppes seisul 72:49.

Viimaseks veerandiks oli mäng seega tehtud ja võitja selge. Antud tõsiasi lasi BC Kalev/Cramol pingevabalt tegutseda ja viimane veerand suudeti 18:9 võita. Lõppskoori 81:67 vormistas hea mängu teinud Sander Raieste kaks kahepunktiviset.

Visketabavus oli veidi parem kodumeeskonnal (43% CSKA-l – 40% Kalevil. Kaheste protsendid vastavalt 51% ja 48%, kolmesed 36% vs 29%). Lauavõitlus kuulus napilt Kalevile, kes võttis 36 lauda CSKA 33 vastu (ründelauad 12-6 Kalevile). Resultatiivseid sööte jagasid väljakuperemehed 20 külaliste 9 vastu ja vaheltlõikeid tehti armeeklubi poolt 9 eestlaste 3 vastu. Pallikaotuseid Kalevil 11 CSKA 9 vastu.

Suurimateks skooritegijateks olid BC Kalev/Cramo poolelt Vinales 14 ja Jõesaar 12 punktiga (Kolmesed 4/6, lisaks hankis 7 lauapalli). Neile järgnesid Kitsing 8, Raieste 7 silmaga. Kurbas ja homne sünnipäevalaps Sokk lisasid 5 punkti. Kangur, Paasoja, Škele ja Jones said oma arvele võrdselt 4 silma. Dorbek ühtki viset ei võtnud. Kõik mehed said üle kümne minuti mänguaega.

CSKA resultatiivseim oli samuti 14 punktiga Hillard. Järgnesid Hackett 12 ja Bolomboy 11 silmaga. 10 punkti tõid võrdselt Strelnieks ja tänane sünnipäevaline Sant-Roos.

Kalev sai 7 võidu kõrvale 10. kaotuse ja jätkab 13 meeskonna seas 8. kohal. CSKA teenis 4 kaotuse kõrvale 14. võidu ja jätkab Himki järel teisel positsioonil.

Nüüd ootab BC Kalev/Cramot ees peaaegu kahenädalane puhkus ning järgmine mäng peetakse alles 26. veebruaril, kui võõrustatakse Paf Eesti-Läti korvpalliliigas Rakvere Tarvast. Kolm päeva hiljem sõidetakse Kaasanisse külla sealsele Unicsile. Senikaua on võimalik paljusid kalevlasi näha mängimas Eesti rahvuskoondise vormis.